Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018

2018-06-30 14:48:00

Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.

Zgodnie z danymi Polskiej Izby Ubezpieczeń w I kw. 2018 r. towarzystwa ubezpieczeniowe wypłaciły klientom i poszkodowanym ok 10,5 mld zł, z czego przeważająca część dotyczyła świadczeń przekazanych w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych. Wypłaty z OC wyniosły łącznie 2,3 mld zł - to o 2,9% więcej niż rok wcześniej, z kolei w przypadku autocasco kwota świadczeń i odszkodowań wyniosła 1,3 mld zł, tj. aż o 9,2% więcej w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Czy rosnąca kwota wypłat zagrozi obecnym stawkom składek OC i AC, czy znów czeka nas kolejna fala podwyżek? Na razie, nie wiadomo. Wiele zależy od tego, czy tendencja wzrostowa ponoszonych przez ubezpieczycieli kosztów utrzyma się na dłużej. 

Niezależnie od potencjalnych zmian, warto zadbać, by ubezpieczenie, które płacimy za zapewnienie sobie poduszki finansowej na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń drogowych, już teraz było jak najtańsze. A które towarzysta ubezpieczeniowe aktualnie przodują pod względem najniższych składek? Sprawdzilismy to na przykładzie kierowcy z Piaseczna, który jest posiadaczem auta Opel Insignia. Dla potrzeb porównania wysokości składek u różnych ubezpieczycieli, założylismy, że wartość auta to 35 tys. zł, a jego właściciel wypracował 60% zniżek na polisy komunikacyjne.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenia OC+AC+NNW

Samochód:
Opel Insignia o wartości 35 tys. zł

Kierowca:
mężczyzna w wieku 38 lat,
zamieszkały w Piasecznie,
prawo jazdy posiada od 2004 r.

Towarzystwo

Wysokość składki

Gothaer

1601 zł

HDI

1788 zł

Generali

1859 zł

Warta

1877 zł

Allianz

1913 zł

InterRisk

1915 zł

Proama

1915 zł

PZU

2068 zł

Benefia

2386 zł

Axa

2410 zł

Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia

Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Zgodnie z przyjętymi do rankingu założeniami najniższą składkę modelowemu kierowcy zaproponuje Gothaer. W przypadku tego ubezpieczyciela roczny koszt ochrony wyniesie tylko 1601 zł.

Niemal 200 zł drożej za pakiet OC+AC+NNW przyjdzie zapłacić kierowcy, który Insignię zechce ubezpieczyć w HDI. Roczna składka wyniesie w tym przypadku 1788 zł.

Trzecim najtańszym pakietem polis komunikacyjnych w czerwcowym wydaniu rankingu ubezpieczeń samochodowych okazał się ten z oferty Generali. Koszt ubezpieczenia dla profilowego kierowcy wyniósłby u tego ubezpieczyciela 1877 zł za pełny rok ochrony.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam