Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2016

2016-06-16 09:37:00

Najlepszy pakiet ubezpieczeniowy OC + AC + assistance oferuje obecnie Generali. Do wyciągnięcia takiego wniosku skłaniają wyniki ostatniego rankingu przygotowanego przez specjalistów Comperia Ubezpieczenia odnoszącego się do właścicieli samochodów marki Peugeot. Które jeszcze towarzystwo oferuje klientom na tyle atrakcyjne warunki aby się nimi zainteresować? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Zanim poznamy zestawienie najlepszych ubezpieczeń komunikacyjnych warto wspomnieć, że zostało ono przygotowane dla 38-letniej osoby mieszkającej w średniej wielkości mieście, posiadającej 60 proc. zniżek i jeżdżącej samochodem marki Peugeot 107 z silnikiem 1.0 wyprodukowanym w 2010 roku. Poniższy ranking zawiera ceny za pakiet ubezpieczeniowy zawierający polisę OC, AC i assistance. Dodam tylko, że powyższe parametry zostały wytypowane przez użytkowników Fast50Club w drodze ankiety.

 

TOP7 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC + AC + assistance
Samochód: Peugeot 107, 1.0 Urban Move, 2010r.
Klient: mężczyzna, rocznik 78, zamieszkały w mieście do 50 tys. mieszkańców
Towarzystwo
Wysokość składki
Generali
805,00 zł
Liberty Ubezpieczenia
810,00 zł
Proama
838,00 zł
MTU
852,00 zł
Compensa
890,00 zł
HDI
956,00 zł
Allianz
985,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla opisanych powyżej parametrów najtańszy pakiet ubezpieczeniowy zawierający polisę OC, AC i assistance oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe Generali. Składka za taki poziom ochrony wynosi 805 złotych.

Tuż za zwycięzcą uplasowała się propozycja Liberty Ubezpieczenia. Roczny koszt zakupu polisy OC + AC + assistance w tym towarzystwie przyjmuje wartość 810 złotych, czyli tylko o 5 złotych większą niż u zdobywcy pierwszego miejsca.

Stawkę na podium zamyka oferta dostępna w Proama. Zakup ubezpieczenia w tej instytucji niesie ze sobą konieczność opłacenia składki w wysokości 838 złotych.

Polisy komunikacyjne to jedne z najważniejszych ubezpieczeń kupowanych przez klientów indywidualnych. Produkty te chronią przed różnymi nieprzewidzianymi zdarzeniami, które mogą się wydarzyć podczas korzystania z mechanicznych środków lokomocji. Warto wspomnieć, że o ile zakup ubezpieczenia OC jest obowiązkowy, o tyle polisa AC to wydatek dobrowolny służący dodatkowemu zabezpieczeniu posiadacza pojazdu przed jego kradzieżą, zniszczeniem itp.

Na zakończenie warto wspomnieć, że dzisiejszy zwycięzca rankingu otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne w czerwcu 2016r..

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk