Ranking rachunków private banking. Najlepiej jest w Deutsche Banku

2016-03-24 10:41:00

Pieniądze otwierają wiele drzwi – także w bankach. Dysponując odpowiednią kwotą można pozwolić sobie na dużo więcej. Darmowe konta i karty, a do tego opieka dedykowanych doradców, kompleksowe zarządzanie majątkiem czy usługi concierge - witamy w świecie bankowości prywatnej! Najlepszy rachunek dla najmajętniejszych klientów, wg najnowszego rankingu Comperia.pl, ma w swojej ofercie Deutsche Bank.

Ile trzeba mieć do private bankingu?

Jak wynika z danych zebranych przez Comperia.pl, banki bardzo różnie definiują klientów, którym proponują usługi bankowości prywatnej. W Alior Banku wystarczy 400 tys. zł aktywów, w ING Banku Śląskim 500 tys. zł, w BGŻ BNP Paribas 600 tys. zł. Z drugiej strony np. mBank albo Bank Millennium wymaga przynajmniej 1 mln zł, a BZ WBK czy Citi Handlowy aż 3 mln zł.

Nie wszędzie jednak klienta czeka taki zero-jedynkowy werdykt. Deutsche Bank, Getin Noble Bank czy Lion’s Bank uzależniają udostępnienie usług private bankingu od indywidualnej sytuacji klienta.

Prywatna bankowość w przystępnej cenie

Irytuje Cię, że bank podwyższył Ci właśnie opłatę za konto z 2 do 3 zł, albo za kartę z 5 do 7 zł? Cóż, klienci private bankingu nie mają takich problemów. Jak wynika z danych Comperia.pl, zwykle banki nie pobierają od nich opłat za prowadzenie rachunku ani użytkowanie karty. Czasem klient musi wykazać się odpowiednim poziomem aktywów w banku, nieraz ponegocjonować - ale najczęściej po prostu korzysta z oferty banku za darmo. Zresztą trudno się tu dziwić - dla banku wystarczającym wynagrodzeniem jest to, że może obracać setkami tysięcy czy milionami złotych, które klient deponuje.

Najlepszym rachunkiem - db Elite w Deutsche Banku

Prowadzenie rachunku czy użytkowanie karty przy większości ofert jest zupełnie darmowe, ewentualnie po spełnieniu określonych warunków takich jak wysokość zdeponowanych aktywów. „Jeśli zatem ceną trudno już konkurować, zacznijmy konkurować korzyściami dla klienta” - pomyślano więc zapewne w Deutsche Banku.

Efektem tej refleksji jest oprocentowanie rachunku, które dla kwot od 50 tys. zł wynosi aż 1,50 proc. Jakikolwiek procent na rachunku osobistym jest obecnie na rynku czymś absolutnie wyjątkowym. Tymczasem uoprocentowanie 1,50 proc. trzymując środki na koncie oprocentowanym na poziomie lokaty (dziś średnie oprocentowanie lokat to właśnie ok. 1,50 proc.), klient zachowuje płynność przy zachowaniu niezłej stopy zwrotu. To bardzo istotne w tak zmiennym otoczeniu rynkowym, aby nie „zamrażać” środków ale mieć je cały czas do dyspozycji w razie nadejścia interesujących okazji inwestycyjnych.

Dla porównania, oprocentowanie na rachunkach private bankingowych w mBanku i PKO Banku Polskim wynosi kolejno 0,1 proc. oraz 0,01 proc. W pozostałych analizowanych instytucjach nie zarabia się żadnych odsetek.

Preferencyjne warunki oprocentowania bezpiecznych rozwiązań lokacyjnych to bardzo ważna wartość dodana dla klientów z sektora private banking. Chociaż oczywiście do najmajętniejszych klientów kierowane są także dedykowane, indywidualne produkty inwestycyjne oraz usługi doradztwa i rekomendacji inwestycyjnych, w tym także możliwość skorzystania z oferty Deutsche Asset&Wealth Management m.in. w Luksemburgu, Szwajcarii czy Niemczech. Wart przypomnienia jest fakt, iż to nikt inny jak Deutsche Bank wygrał na Comperia.pl ranking banków oferujących fundusze inwestycyjne.

Jeśli do tego doda się m.in. usługi doradztwa podatkowego, prawnego czy spadkowemu, usługi assistance (home, medical i car assistance) czy concierge to oferta Deutsche Banku przedstawia się jako kompletna - nie tylko atrakcyjna cenowo i produktowo, ale także pod kątem bardzo dobrego oprocentowania rachunku.  

Bank
Nazwa rachunku
Minimalna wysokość aktywów klienta
Opłata miesięczna za rachunek/pakiet
Oprocentowanie rachunku
Deutsche Bank
db Elite
ustalana indywidualnie na podstawie aktualnej i przyszłej sytuacji majątkowej Klienta
negocjowana
1,50%
mBank
Rachunek
Private Banking
1 000 000,00 zł
Taryfa EXCELLENT - 0 zł jeśli średnie aktywa wynoszą min. 2 000 000 zł (lub równowartość w walutach obcych)

Taryfa PREMIUM - 30 zł jeśli średnie aktywa wynoszą 200 000 zł - 2 000 000 zł (lub równowartość w walutach obcych)

Taryfa STANDARD -  120 zł jeśli średnie aktywa nie przekraczają 200 000 zł (lub równowartości w walutach obcych)
0,10%
PKO Bank Polski
Konto Platinium II
1 000 000,00 zł
0,00 zł
0,01%
Alior Bank
Konto Osobiste Private Banking
400 000,00 zł
negocjowana
0,00%
Bank BGŻ BNP Paribas
Pakiet Bankowości Prywatnej
600 000 zł
(lub równowartość w walutach wymienialnych)
negocjowana w zakresie 0 - 240 zł kwartalnie
(0 - 80 zł miesięcznie)
0,00%
Bank Zachodni WBK
Konto VIP Private Baking
3 000 000,00 zł
0,00 zł
0,00%
Citi Handlowy
Citigold
Citigold Private Client
Citigold - 300 tys.zł
Citigold Private Client - 3 mln zł
0,00 zł
0,00%
ING  Bank Śląski
Konto Premium
500 000 zł
(lub równowartość w walutach wymienialnych)
0,00 zł
0,00%
Lion's Bank
Lion's PRIME / Lion's RENTIER
brak
0 zł (przy spełnieniu warunków transakcyjności lub posiadaniu w Banku produktów depozytowych / inwestycyjnych)
0,00%
Getin Noble Bank
Konto Osobiste Noble Private Banking
brak
0 zł jeśli łączne miesięczne aktywa na kwotę 1 000 000 zł (250 zł gdy warunek niespełniony)
0,00%
Bank Millennium
Konto Bankowości Prywatnej
1 000 000,00 zł
0,00 zł
0,00%
źródło: Comperia.pl


Szczegóły rachunków TUTAJ.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam