Ranking pożyczek gotówkowych - czerwiec 2013

2013-06-20 13:08:00

Wyjazd na wczasy, renowacja domu czy ogrodu, rozmaite większe zakupy - latem zawsze jest wiele powodów do głębszego sięgnięcia do portfela. Jeśli jednak marzeń jest więcej niż pieniędzy, można po brakujące środki udać się do banku. Comperia.pl sprawdza, które banki udzielą pożyczki gotówkowej na rok na 3 tys. zł na najatrakcyjniejszych warunkach.

Jeśli marzysz o wakacyjnym wypadzie albo innym większym wydatku, ale brakuje Ci pieniędzy na realizację tego pragnienia, nie musisz z niego rezygnować ani godzić się na wyrzeczenia. Rozwiązaniem może być pożyczka bankowa. Oczywiście aby ją otrzymać, musisz się pochwalić pozytywną zdolnością kredytową. Takiego problemu nie będziesz miał w wielu firmach pożyczkowych. Tak jednak nie zdobędziesz więcej niż kilkaset złotych (do ok. 2 tys. zł), a poza tym na spłatę będziesz miał nie dłużej niż miesiąc, góra dwa. W dodatku przez ten miesiąc oddasz zapewne więcej odsetek niż bankowi musiałbyś zwrócić przez cały rok. Jeśli zatem szukasz pożyczki np. na 3 tys. zł na 12 miesięcy, to akurat w tym przypadku bank okaże się bardziej pomocny niż inny pożyczkodawca.

Raty najlepszych pożyczek gotówkowych na 3 tys. zł na rok w bankach wynoszą ok. 267 - 275 zł. To oznacza, iż przez rok spłaty łącznie oprócz kapitału odda się bankowi odsetki w kwocie 200 - 300 zł. Mowa o najatrakcyjniejszych ofertach - generalnie raty analizowanych pożyczek w innych bankach mogą sięgnąć nawet 290-300 zł, co w skali całego okresu spłaty oznacza ok. 500 - 600 zł odsetek.

Ranking TOP 10 pożyczek gotówkowych dostępny jest TUTAJ

Jak wynika z danych porównywarki finansowej Comperia.pl, obecnie najatrakcyjniejsze warunki kredytu gotówkowego na 3 tys. zł na 12 miesięcy jest w stanie zaproponować Getin Noble Bank. Oprocentowanie nominalne może tam wynieść nawet tylko 8,70 proc., choć doliczyć trzeba także prawie 2-procentową prowizję, a więc w naszym przypadku niemal 60 zł.

Na kolejnych pozycjach rankingu znalazły się oferty ING Banku Śląskiego oraz Invest-Banku. Niestety, obie te oferty wymagają ustanowienia zabezpieczenia. Takiej konieczności nie ma w przypadku tylko nieznacznie mniej atrakcyjnych pożyczek m.in. od Alior Sync, Alior Banku, Pekao S.A. czy Banku Pocztowego.

Na koniec warto przypomnieć także o wciąż aktualnych promocjach: „Gwarancja najniższego oprocentowania” w Banku Millennium i „Gwarancja Najniższej Raty” w Alior Banku. W telegraficznym skrócie - po zaciągnięciu pożyczki w tych instytucjach klient ma jeszcze 14 dni w Alior Banku i 30 dni w Banku Millennium na znalezienie atrakcyjniejszych warunków w innym banku (w Alior Banku można zacząć szukać już po złożeniu wniosku). Jeśli pożyczkobiorca przedstawi formularz informacyjny z innego banku dotyczący pożyczki gotówkowej o lepszych parametrach - jest szansa aby Alior Bank czy Bank Millennium polepszyły warunki pożyczki i dorównały ofercie konkurencji.

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Mikołaj Fidziński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam