Ranking pożyczek 100% online: kwiecień 2020 r.

2020-04-16 10:52:33

Pandemia spowodowana przez koronawirus to bezprecedensowa sytuacja we współczesnym świecie. Covid-19 to nie tylko zagrożenie dla zdrowia, ale ogromny problem, bezpośrednio wypływający na sytuację ekonomiczną. Skutki dzisiejszej recesji będą prawdopodobnie odczuwane przez lata. Już dziś wiadomo, że wielu przedsiębiorcom i konsumentom nie uda się przetrwać tego okresu bez pożyczki. Szybkie pozyskanie wsparcia finansowego stało się jednak z dnia na dzień trudniejsze. Jak znaleźć dobrą pożyczkę dostępną bez wychodzenia z domu? Na to pytanie odpowiada ranking pożyczek 100% online.

W obliczu coraz bardziej restrykcyjnych przepisów ograniczających poruszanie się poza domem trudniejsze staje się załatwianie jakichkolwiek spraw wymagających wyjścia z domu. W czasie obowiązywania ogłoszonego przez rząd stanu epidemii większość banków zamknęła część swoich placówek, a w pozostałych skróciła godziny otwarcia. To wszystko powoduje, że możliwość otrzymania kredytu lub pożyczki bez wychodzenia z domu staje się szczególnie istotna.

Nagła konieczność pozostania w domach zrewidowała, na ile sektor finansowy jest przygotowany na świadczenie usług online. Mimo coraz szybciej postępującej cyfryzacji nie wszystkie banki umożliwiają uzyskanie pożyczki w 100% online. Oczywiście są wyjątki. Największe szanse na otrzymanie kredytu przez Internet mają stali klienci, mający już konto osobiste w banku. W tym przypadku proces może być uproszczony, a otrzymanie pieniędzy szybkie.

Sprawdziliśmy, które banki i firmy pożyczkowe są obecnie najlepiej przygotowane do udzielania pożyczek przez internet nie tylko dla stałych klientów. Poszczególne oferty ocenialiśmy pod kątem dostępności online oraz wygody i szybkości zawierania umów.

Podczas opracowywania rankingu najkorzystniejszych ofert, posłużyliśmy się metodą punktową. Łącznie do zdobycia były 4 punkty, przydzielane w następujących kategoriach:

  • formalności: 1 pkt. dla pożyczek na oświadczenie, czyli bez wymogu dostarczania dokumentów potwierdzających dochody,

  • dostępność oferty: 1 pkt. za brak obowiązku wykupowania dodatkowych produktów, np. zakładania konta osobistego,

  • zasięg oferty: 1 pkt. dla pożyczek osiągalnych dla wszystkich, niezależnie od dotychczasowej relacji z bankiem,

  • przejrzystość oferty: 1 pkt. za możliwość oszacowania przed złożeniem wniosku o pożyczkę wysokości raty i kosztu spłaty za pomocą internetowego kalkulatora.

Gdy dwie lub więcej ofert uzyskało identyczny wynik, wyższą notę uzyskiwała ta, w ramach której klient mógł pożyczyć 100% online więcej pieniędzy.

Ranking pożyczek 100% online na 5 lat

LP

Firma

Oferta

Pkt.

Formalności

Dostępność oferty

Zasięg oferty

Przejrzystość oferty

Maks. kwota
dostępna 100% online

1

Smartney

Pożyczka

4

1

1

1

1

60 000 zł

2

T-Mobile Usługi Bankowe

Kredyt gotówkowy

3

1

1

1
(umowa zawierana na infolinii)

0
(warunki kredytu zostaną podane podczas rozmowy tel.)

Umowy zawierane tel.: 20 000 zł
(umowy zawierane przez kuriera: 200 000 zł)

3

Citi Handlowy

Pożyczka gotówkowa

2

0

W formie elektronicznej: wyciąg z konta lub zaświadczenie o zarobkach
(w przypadku klientów posiadających już produkt kredytowy w Citi Handlowym możliwe jest udzielenie pożyczki nawet bez dokumentów dochodowych)

1

1

0
(koszt pożyczki dostępny po złożeniu wniosku)

150 000 zł

4

Santander Consumer

Mistrzowski kredyt gotówkowy

2

0
Zaświadczenie o dochodach

1

1

0
(warunki kredytu zostaną podane podczas rozmowy tel.)

25 000 zł dla obecnych klientów,

15 000 zł dla nowych klientów

5

Alior Bank

Pożyczka internetowa 0% prowizji

2

1

1

0
(tylko dla klientów bez kredytów w Alior Banku)

0
(koszt pożyczki dostępny po złożeniu wniosku)

4 600 zł

6

BNP Paribas

Kredyt gotówkowy

1

BRAK DANYCH

1

0
(online tylko dla obecnych klientów BNP Paribas)

0
(koszt pożyczki dostępny po złożeniu wniosku)

30 000 zł – przez bankowość System Pl@net/GOonline, Aplikację Mobilną GOmobile

Źródło: strony internetowe pożyczkodawców

Najwięcej korzyści klientom poszukującym szybkiej pożyczki 100% online, z możliwością rozłożenia spłaty nawet na 5 lat, zapewnia obecnie Smartney z Grupy Oney Bank. Żeby uzyskać pożyczkę w Smartney wystarczy być w wieku 25-70 lat, posiadać zdolność kredytową i mieć konto internetowe w dowolnym banku. Formalności zostały ograniczone do minimum. Pożyczkę można uzyskać na oświadczenie (do 15 000 zł) lub przy weryfikacji dochodów online poprzez połączenie z kontem bankowym (powyżej 15 000 zł). Tymczasem w przypadku pozostałych ofert, wymienionych w rankingu, bez zaświadczeń pożyczyć mogą co najwyżej obecni klienci danej instytucji, których wynagrodzenie wpływa na konto w tym banku.

Smartney góruje nad bankami obecnymi w zestawieniu również pod względem szybkości procesowania wniosku. Decyzję kredytową klienci firmy mogą otrzymać nawet w minutę, a pieniądze z pożyczki uzyskają już w kilka minut (maksymalnie: pół godziny) po zaakceptowaniu umowy.

Plusem pożyczania w Smartney są również jasne zasady znane od samego początku. Każdy klient może jeszcze przed złożeniem wniosku w prosty sposób oszacować, ile wyniesie go przyszła rata, zależnie od wybranych parametrów (kwoty i okresu spłaty). Niestety żaden z banków, które znalazły się w rankingu, nie zdecydował się na udostępnienie na swojej stronie internetowej kalkulatora pożyczki, za pomocą którego zainteresowani mogliby szybko poznać jej koszt i łatwiej porównać z ofertami innych instytucji.

Sytuacja, w jakiej znalazły się instytucje finansowe, z całą pewnością przyspieszy proces digitalizacji i rozwoju kredytów i pożyczek dostępnych w 100% online, co z całą pewnością przyciągnie nowych klientów i pozwoli im w dłuższej perspektywie powiększyć ofertę i zwiększyć zyski.

Ekspert Comperia.pl