Ranking najlepszych ubezpieczeń na życie i zdrowie do rachunków bankowych

2017-10-02 12:32:00

Chcesz w prosty i jednocześnie skuteczny sposób zabezpieczyć finansowo siebie lub swoich bliskich na wypadek poważnego zachorowania czy własnej śmierci? Wybierz odpowiednie ubezpieczenie. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, jakie warunki polis na życie i zdrowie mają do zaproponowania swoim klientom poszczególne banki.

Ubezpieczenie na życie to jeden z najprostszych i najbardziej przejrzystych dla konsumentów rodzajów ubezpieczeń osobowych. Podstawowym celem tego typu umów jest zagwarantowanie bliskim (zwykle dzieciom lub małżonkowi) pomocy finansowej po śmierci ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Polisa na życie może też zapewniać pomoc samemu jej posiadaczowi, który otrzyma świadczenie pieniężne, jeśli podczas wypadku lub w wyniku komplikacji powypadkowych dozna poważnego uszczerbku na zdrowiu, takiego jak całkowite lub częściowe inwalidztwo. Jeśli z kolei chcemy zapewnić sobie jak najszerszą ochronę na wypadek poważnej choroby, warto oprócz ubezpieczenia na życie zaopatrzyć się także np. w tzw. onkopolisy - chroniące w przypadku zachorowania na nowotwór złośliwy.

Umowy ubezpieczeń na życie charakteryzują się niskim stopniem skomplikowania, trudno się w nich doszukać haczyków i ukrytych gwiazdek, dlatego są chętnie wybierane przez konsumentów. Doceniają je przede wszystkim osoby, które poszukują solidnego zabezpieczenia dla swoich rodzin, bez zbędnego przepłacania. Dużą rolę odgrywa też dostępność ofert. By wykupić korzystną polisę, nie trzeba wcale tracić czasu na wizyty w agencjach ubezpieczeniowych. Odpowiednią ofertę można szybko i wygodnie kupić w swoim banku, zyskując często preferencyjne warunki, niedostępne dla innych klientów.

Analitycy Comperia.pl sprawdzili, które banki mają w ofercie najlepsze polisy na życie i zdrowie. Głównym kryterium rankingu była wysokość miesięcznej składki. Założyliśmy, że nasz modelowy klient to osoba w wieku 30 lat, która oczekuje sumy ubezpieczenia oscylującej wokół kwoty 100 tys. zł dla zdarzenia, jakim jest śmierć wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Wyniki porównania przedstawiamy w tabeli poniżej.

 

Najlepsze ubezpieczenia na życie i NNW
dla klientów banków,
suma ubezpieczenia od śmierci wskutek NW: 100 tys. zł
BankTowarzystwo ubezpieczenioweOfertaKanał sprzedażyMiesięczna składkaWiek klienta
mBankAXA Życie TUUbezpieczenie na Życie 24 h dla klientów mBankuinternet/
oddział banku
20 zł18-65 lat
PKO BPCardif Assurances Risques Divers S.A.Ubezpieczenie NNW do RORinfolinia banku24 zł18-75 lat
mBankAXA Życie TUUbezpieczenie NNW Ochrona 24hinternet/
oddział banku
27,99 zł18-70 lat
Alior BankPramerica Życie TuiRNiezawodne Wsparcie (Pakiet Premium)infolinia banku40 zł18-65 lat
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Najtaniej ubezpieczysz się w mBanku

Niewątpliwym liderem wśród banków oferujących ubezpieczenia na życie i zdrowie jest mBank. W zestawieniu najlepszych ofert znalazły się aż 2 jego oferty, przygotowane przy współpracy z AXA Życie TU.

Uwzględniając przyjęte założenia, Ubezpieczenie na Życie 24h dostępne w mBanku jest najkorzystniejszą cenowo polisą, zapewniając przy składce 20 zł miesięcznie ochronę na całym świecie.

Warto podkreślić, że w porównaniu do pozostałych ofert wymienionych w zestawieniu propozycja mBanku i AXA pozwala na najłatwiejsze dostosowanie warunków umowy do własnych potrzeb. Wybierać można spośród 6 wariantów cenowych, różniących się m.in. wysokością sumy ubezpieczenia (jej maksymalna kwota to aż 900 tys. zł).

Ubezpieczenie można wykupić w kilku prostych krokach przez internet. Polisa dostępna jest dla osób w wieku od 18 do 60 lat (choć ochrona ubezpieczeniowa może trwać do 65 roku życia), które od przynajmniej 6 miesięcy korzystają z konta osobistego w mBanku.

Tylko 4 zł więcej miesięcznie zapłacą za ochronę NNW klienci PKO Banku Polskiego, decydujący się na Ubezpieczenie NNW do konta osobistego. Polisa dostępna jest w dwóch wariantach, a skorzystać z niej mogą klienci, z którymi telefonicznie skontaktowali się konsultanci banku.

NNW od 3,99 zł/mies.

Trzecie miejsce na podium zajął zajął ponownie mBank. Tym razem dzięki ofercie Ochrona 24h z maksymalną sumą ubezpieczenia 200 tys. zł. Polisa dostępna jest w trzech wariantach, pozwalając na łatwe dopasowanie warunków umowy do własnych potrzeb. Osoby, które wybiorą Wariant Standard, mogą liczyć na jedną z najniższych możliwych składek ubezpieczeniowych: miesięczny koszt ochrony jest w tym wariancie niemal niezauważalny - wynosi zaledwie 3,99 zł.

Czwarte miejsce zestawienia należy do Alior Banku z ofertą ubezpieczenia Niezawodne Wsparcie ze składką miesięczną 40 zł. Polisa oferowana jest w 3 pakietach, a do umowy przystąpić można za pośrednictwem konsultanta infolinii banku.

Ubezpieczenie od nowotworu: od 9,99 zł/mies.

Tanie polisy na życie i ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków to nie jedyna mocna strona oferty ubezpieczeniowej lidera rankingu: mBanku. Klienci banku mogą także w prosty sposób ubezpieczyć się na wypadek zachorowania na nowotwór, korzystając z polisy mWaleczni.

Wybierając mWalecznych, do wyboru mamy 3 warianty umowy (standard, komfort i premium), pozwalające na dopasowanie sumy ubezpieczenia do indywidualnych oczekiwań. W przypadku zdiagnozowania raka polisa - zależnie od wybranej opcji - gwarantuje wypłatę świadczenia w kwocie od 25 tys. zł do 100 tys. zł. Taką ochronę możemy sobie zapewnić przy składce od 9,99 zł (Wariant Standard) do 19,99 zł miesięcznie (Wariant Premium).

Ubezpieczenie od nowotworu (takie jak mWaleczni) w połączeniu z dobrą polisą na życie lub NNW to najlepszy sposób na zapewnienie sobie kompleksowej ochrony sobie i własnej rodzinie.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam