Ranking kredytów samochodowych - czerwiec 2013

2013-06-24 12:31:09

Kupując środek transportu wiele osób wspomaga się oferowanymi przez banki kredytami samochodowymi. Informacje o nich są powszechnie dostępne, porównanie wielu ofert może jednak przysparzać trudności. Sprawdziliśmy w których bankach można teraz liczyć na atrakcyjne kredyty samochodowe.

Zakup samochodu, motocykla czy też innego pojazdu wiąże się z dużym jednorazowym wydatkiem. Nie każdy może pozwolić sobie na pokrycie go z bieżących dochodów czy też oszczędności. W takiej sytuacji sprawdzają się kredyty samochodowe, które ma pośród gamy swoich produktów wiele banków.

Porównaliśmy propozycje dostępne obecnie na rynku i, wybierając najlepszą z ofert danego banku, stworzyliśmy ranking TOP5 czerwca 2013.

Pod uwagę wzięto kredyty na pojazd używany, z 2011 roku. Jego wartość została określona na 40 000 zł, zaciąganym zobowiązaniem ma natomiast zostać pokryte 35 000 zł. Całość kredytu będzie spłacana w ratach równych, przez 24 miesiące. Kryterium wyboru było RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), które najlepiej oddaje prawdziwe koszty kredytu, nie tylko jego nominalne oprocentowanie.

Najlepsze kredyty samochodowe czerwiec 2013

Pierwsze miejsce w zestawieniu należy jednocześnie do ofert MultiBanku i mBanku. Obie propozycje są w pakiecie z ubezpieczeniem i wyróżniają się RRSO o wartości 9,34 proc. Przy prowizji w wysokości 3 proc. ich rata kształtuje się natomiast na poziomie 1598,33 zł miesięcznie.

Kolejną pozycję zajmuje kredyty na samochody używane Getin Noble Banku. Cechuje się on niższą prowizją – 1 proc., rzeczywista roczna stopa oprocentowania to jednak już 11,56 proc. Kredytobiorcy, decydując się na ten kredyt, będą płacić miesięcznie 1631,06 zł.

Ostatni „na podium” ulokował się Raiffeisen Polbank. Kredyt samochodowy tego banku, przy RRSO równym 12,56 proc. i 2 proc. prowizją, oferuje wybierającym go kredytobiorcom spłacanie 1645,73 zł każdego miesiąca.

Następną w rankingu ofertą jest kredyt samochodowy w promocji „Wiosna 2013” z wachlarza produktów banku BNP Paribas. Proponuje on potencjalnym kredytobiorcom zobowiązanie z RRSO na poziomie 14,70 proc. i prowizją w wysokości 2 proc. Rata to natomiast 1677,07 zł.

Zestawienie zamyka Szybki kredyt samochodowy Credit Agricole. Jego RRSO jest nieznacznie wyższe od poprzednika (14,91 proc.), podobnie jak wymagana prowizja (3 proc.). Wszystko to skutkuje miesięczną ratą w kwocie 1680,05 zł.

Pełne zestawienie ofert biorących udział w rankingu można znaleźć TUTAJ

Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

Gabriela Drzymalska