Ranking kredytów na 100 proc. wartości nieruchomości! Zobacz, gdzie warto wnioskować!

2009-09-23 09:16:40

Ruch na rynku kredytów hipotecznych powoli robi się coraz większy. Banki już nie tylko liczą na kredyty w ramach programu rodzina na swoim, ale niektóre z nich zaczynają zmieniać, w tę dobrą stronę swoje oferty tradycyjnych kredytów hipotecznych. Dziś przedstawiamy ranking kredytów na 100 proc. wartość nieruchomości, czyli bez wkładu własnego. Na miejsce lidera rankingu wraca Millennium Bank.

Jeśli kredyt na 100 proc. to tylko w złotych
Na początku chcemy podkreślić, że ranking  obejmuje tylko kredyty w polskiej walucie. Kredyt walutowy bez wkładu własnego, chociaż teoretycznie istnieje w ofercie kilku banków to w praktyce jest bardzo ciężko osiągalny. Co innego kredyt w złotych. Tutaj oferta jest znacznie szersza i jak pokazuje praktyka, łatwiej jest uzyskać kredyt na 100 proc. w tej walucie niż w euro czy we franku.

Cross selling, czyli klient w krzyżowym ogniu produktów bankowych
Należy podkreślić fakt, że banki same zaczynają delikatnie chwalić się w reklamach (co przez ostatnie 10 miesięcy było nie do pomyślenia), że posiadają kredyt hipoteczny na 100 proc. wartości nieruchomości. Przykładem banku, który wywołał poruszenie na rynku jest powracający do gry Millennium Bank. Jeszcze przed kryzysem był to bank ze ścisłej czołówki, jeśli chodzi o sprzedaż kredytów mieszkaniowych (zarówno w złotych, jak i w walutach obcych). Później jednak zniknął z pola widzenia aż do tego momentu. Teraz wraca z kredytem na 100 proc. wartości nieruchomości (warto podkreślić, że z okresem kredytowania nawet do 35 lat!) i z przyzwoitą marżą. No i oczywiście z cross sellingiem, ale to już norma w obecnych ofertach kredytów hipotecznych. Chcesz mieć drogi kliencie dobrą ofertę - to musisz kupić u nas dodatkowe produkty: konto (aktywnie zasilane), ubezpieczenia, lokatę albo kartę kredytową. Wkrótce zapewne banki w ramach sprzedaży krzyżowej zaczną oferować zapomniane fundusze inwestycyjne.

Ranking kredytów hipotecznych, który przedstawiamy poniżej pokazuje dwie więc rzeczy. Po pierwsze, jeśli nie chcemy angażować swoich środków, to tak jak zostało wspomniane powyżej, musimy liczyć się z konicznością kupienia w banku dodatkowych produktów. Poza tym, marża dla kredytu na 100 proc. jest jednak wyższa niż dla kredytu z wkładem własnym i tutaj już nie ma praktycznie płaskich stawek, tak jak to miało miejsce kiedyś. Na przykład, we wspomnianym kredycie Millennium Bank marża dla kredytu z 10 procentowym wkładem własnym wynosi 2,2 proc. (dla kredytu od 100 tys. zł) a dla kredytu bez wkłady własnego już 2,5 proc. (sprawdź dokładnie ofertę banku Millennium i innych banków!)

Ale pozytywna wiadomość jest jedna - odwilż na rynku kredytów hipotecznych rozpoczęta!

Ranking kredytów na 100 proc. w PLN (wysokość kredytu 300 tys. zł, wartość zabezpieczenia 300 tys. zł, okres kredytowania 30 lat).

L.P.

Bank

Rata kredytu

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania
RRSO

Marża

Prowizja

Dodatkowe wymogi

1

Millennium

1 931,86 zł

7,28%

2,50%

0%

Konieczność wykupienia ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy - koszt 2% za okres 2 lat

2

Allianz Bank

1 951,78 zł

7,36%

2,60%

2,50%

Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie lub założenie w okresie trwania promocji konta osobistego w Allianz Banku oraz:
- zasilanie go kwotą minimum 2000 zł miesięcznie,
- dokonywanie za jego pośrednictwem przynajmniej 3 transakcji bezgotówkowych miesięcznie,
- dokonywanie poprzez konto spłat rat kredytu hipotecznego.

3

Polbank

1 991,88 zł

7,37%

2,80%

1,50%

Podane oprocentowanie obowiązuje klientów, którzy zdecydują się na regularne przelewanie wynagrodzenia na swój rachunek w Polbanku. W przeciwnym wypadku oprocentowanie jest wyższe o 1 punkt procentowy.

4

Deutsche Bank

1 971,79 zł

7,47%

2,70%

3%

Oferta dla klientów, którzy otworzą rachunek osobisty w banku oraz zadeklarują wpływy na rachunek w wysokości do 6 tys. zł.

5

BOŚ Bank

2 012,05 zł

7,55%

2,90%

1,50%

Brak

Ranking (oferty posortowane zostały pod względem rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania - RRSO, która uwzględnia wszystkie koszty a więc również te związane z dodatkowymi kosztami ubezpieczeń) wygrywa Millennium Bank. Zobaczymy po reakcji klientów czy ten kredyt rzeczywiście zmieni rynek (czytaj: pobudzi do działania inne bank) w tych warunkach rynkowych jakie obecnie panują. Dobrą ofertę (ale również w połączeniu z innym produktem bankowym) oferuje Allianz Bank (to debiutant na tym rynku, którego wejście z ofertą kredytów hipotecznych w ostatnich tygodniach również odebrano jako początek zmian ku lepszemu) oraz Polbank, który ani na moment nie wycofał się z udzielania kredytów mieszkaniowych bez wkładu własnego (ciągle posiada również kredyty walutowe na 100 proc. - jeśli jesteś zainteresowany to sprawdź ofertę kredytów w euro bez wkładu własnego!).

A jaka jest Wasza opinia na temat kredytów hipotecznych-lepiej brać je z wkładem czy bez wkładu własnego? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Comperia.pl
 

Ekspert Comperia.pl