Ranking kredytów konsolidacyjnych: październik 2021 r.

2021-10-18 17:18:11

Chcesz zamienić stare, drogie kredyty w jeden – z wygodniejszą ratą, a do tego dobrać ekstra gotówkę na inne cele? Sprawdziliśmy, gdzie w październiku zrobisz to najtaniej.

W październikowym wydaniu rankingu kredytów konsolidacyjnych porównaliśmy oferty wiodących banków, dostępne na kwotę 12 tys. zł przy 48-miesięcznym okresie spłaty. Założyliśmy, że 10 tys. zł z przyznanej kwoty zostanie przeznaczone na spłatę zadłużenia klienta w innych bankach (aktualna suma jego miesięcznych rat to 500 zł), a pozostałe 2 tys. zł otrzyma on do wykorzystania na dowolny cel. Wybraliśmy też kredyt bez ubezpieczenia.

Spośród przeanalizowanych ofert wybraliśmy i opisaliśmy trzy z najniższymi ratami, oszacowanymi w kalkulatorach kredytowych, dostępnych na stronach internetowych poszczególnych banków.

1. Bank Pekao S.A.: rata 288,47 zł

Patrząc na założenia rankingu , który uwzględnia wysokość kwoty pożyczki oraz okres kredytowania , najkorzystniejszą ofertę na spłatę zobowiązań w innych bankach posiada Bank Pekao S.A . |Jeśli spłacisz swoje zadłużenie o wartości 10 tys. zł i dobierzesz 2 tys. zł dodatkowych środków na dowolny cel , w ramach pożyczki konsolidacyjnej w Pekao Twoja miesięczna rata wyniesie tylko 288,47 zł.

W ramach trwającej do 31 grudnia br. promocji RRSO wynosi jedynie 7,44%. Bank nie pobiera prowizji od za udzielenie pożyczki na spłatę kredytów w innych bankach czy instytucjach finansowych w kwocie od 10 tys. zł do 200 tys. zł. Bez prowizji otrzymasz też dodatkowe środki w wysokości do 25% kwoty spłacanych zobowiązań W ramach pożyczki konsolidacyjnej w Pekao można połączyć w jedną ratę różne zobowiązania z innych banków: pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, samochodowe, limity w kontach lub na kartach kredytowych.

Specjalna oferta pożyczki konsolidacyjnej dostępna jest do końca roku dla nowych jak i obecnych klientów Banku Pekao we wszystkich oddziałach. Klienci, którzy mają konto w Banku Pekao i korzystają z bankowości elektronicznej Pekao24 mogą złożyć wniosek w Pekao24 lub na infolinii, a dokumenty kredytowe zaakceptować w Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

2. mBank: 304,64 zł

Pożyczając 12 tys. zł na 4 lata bez korzystania z ubezpieczenia, na niską ratę (304,64 zł) możemy liczyć również w mBanku. Osoby, które wybiorą Kredyt Konsolidacyjny w tym banku, zapłacą 3,99% prowizji, a ich raty będą oprocentowane na 8% w skali roku. Decydując się na ubezpieczenie na życie i od innych zdarzeń, prowizja zostanie obniżona do 0%, a rata spadnie do 292,96 zł przy miesięcznej składce ubezpieczeniowej w wysokości 26,16 zł.

Maksymalna kwota możliwa do dobrania na własne cele to w przypadku tej oferty aż 140 tys. zł, z kolei najdłuższy dostępny okres spłaty sięga 10 lat.

Wniosek o kredyt w mBanku można złożyć placówce, przez mLinię oraz online – niezależnie od dotychczasowej relacji z bankiem.

3. PKO  BP: rata 324 zł

Na ratę rzędu 324 zł od 12 tys. zł pożyczanych na 4 lata mogą liczyć osoby, które zdecydują się na Pożyczkę Konsolidacyjną w Banku PKO  BP. Bank nie pobiera prowizji od umów zawieranych do limitu 50 000 zł, natomiast przy kwotach niższych stawka prowizji wyniesie 1,99%. Podobnie jak w przypadku mBanku, również w ramach oferty PKO  BP maksymalny okres kredytowania wynosi aż 10 lat. Na własne wydatki można dobrać do 30% wartości kwoty przenoszonych zobowiązań.

Oferta PKO  BP jest dostępna w oddziałach oraz bez wychodzenia z domu: dla obecnych klientów w aplikacji IKO i serwisie iPKO, podczas wideorozmowy z konsultantem banku i na infolinii.

Przedstawione oferty konsolidacyjne mBanku oraz PKO  BP są dostępne do odwołania, z kolei promocja Banku Pekao S.A. jest ograniczona czasowo – przystąpić do niej można do końca roku.

Ekspert Comperia.pl