Ranking kredytów hipotecznych - maj 2018

2018-05-31 18:11:00

Optymizm obserwowany od wielu miesięcy na rynku mieszkaniowym trwa w najlepsze. W domy i mieszkania zaopatrujemy się niemal hurtowo. I choć przeszło połowa transakcji jest realizowana za gotówkę, to wcale nie oznacza, że maleje zainteresowanie kredytowaniem na zakup własnych czterech kątów.

To właśnie na rynku kredytów mieszkaniowych odnotowano w ubiegłym miesiącu najwyższy wzrost sprzedaży kredytów w ujęciu kwotowym. Kwiecień 2018 r. banki zakończyły z wynikiem aż o 19,3% wyższym w zakresie łącznej wartości udzielonych kredytów na mieszkanie w stosunku do analogicznego miesiąca roku ubiegłego - dane BIK. Oznacza to, że w ostatnim miesiącu Polacy pożyczyli pod hipotekę o 1/5 więcej niż rok wcześniej.

Wzrostowi wolumenu sprzedaży towarzyszył w tym czasie ogólny wzrost zainteresowania tego typu finansowaniem. W ujęciu liczbowym w ciągu minionego miesiąca kredytów hipotecznych udzielono o 9,1% więcej niż rok wcześniej. Łącznie banki podpisały aż 19,3 tys. umów o kredyt mieszkaniowy na łączną kwotę 4,74 mld zł.

Dla osób, które ciągle stoją przed wyborem najlepszego kredytu na mieszkanie, przygotowaliśmy krótką ściągawkę. Porównaliśmy raty dostępnych kredytów hipotecznych na 150 00 zł przy 15-letnik okresie spłaty. 8 najtańszych ofert zaprezentowaliśmy w poniższej tabeli.

TOP7 kredytów hipotecznych
na kwotę 150 tys. zł
z okresem spłaty: 15 lat

Bank

Nazwa oferty

Rata

Marża

Prowizja

Bank BPS

Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową MasterCard

1 066 zł

1,68%

1,5%

BOŚ

Ekologiczny kredyt hipoteczny

1 067 zł

1,7%

2%

Bank Zachodni WBK

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1074 zł

1,79%

1,5%

Citi Handlowy

Kredyt mieszkaniowy

1 074 zł

1,79%

1%

Credit Agricole

Kredyt hipoteczny "Niższa marża"

1075 zł

1,8%

2%

Bank BGŻ BNP Paribas S.A

Kredyt hipoteczny

1 075 zł

1,8%

2%

Bank Pekao

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 071 zł

1,8%

1,9%

PKO Bank Polski

Własny Kąt Hipoteczny - oferta pakietowa

1079 zł

1,86%

0%

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Najniższa marża w maju dostępna jest w Banku BPS. W promocji kredytu hipotecznego „Mój Dom” z kartą kredytową Mastercard rata może wynieść tylko 1066 zł. Oferta dostępna jest dla osób, które oprócz karty kredytowej założą rachunek osobisty typu VIPKonto z dostępem do bankowości elektronicznej i zaopatrzą się w kartę debetową. Oprócz tego zobowiązane będą do skorzystania z ubezpieczenia nieruchomości z oferty zakładu ubezpieczeń współpracującego z Bankiem BPS. Klienci, którzy zechcą jeszcze bardziej obniżyć ratę, mogą dodatkowo zmniejszyć marżę dzięki wykupieniu ubezpieczenia na życie zaproponowanego przez bank.

Drugie miejsce majowego rankingu kredytów hipotecznych zajął BOŚ Bank. W Ekologicznym Kredycie Hipotecznym marża może wynieść tylko 1,7%, co przełoży się na ratę tylko o złotówkę miesięcznie wyższą w stosunku do oferty lidera zestawienia. Niestety bank naliczy kredytobiorcy 2-procentową prowizję za udzielenie finansowania.

Na trzecim miejscu rankingu znalazły się dwa banki: BZ WBK i Citi Handlowy, w których rata może wynieść 1074 zł. O ile oba banki stosują marże od 1,79%, to w BZ WBK zetkniemy się z wyższą o 0,5 p.p. prowizją w stosunku do propozycji dostępnej w Citi Handlowym.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam