Ranking kredytów hipotecznych - maj 2017

2017-05-31 22:10:00

Szukasz taniego kredytu hipotecznego, dzięki któremu zamieszkasz na swoim, ale bez nadmiernego obciążania portfela? Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała dla Ciebie podpowiedź. Z naszego najnowszego rankingu dowiesz się, które banki oferowały w maju najkorzystniejsze kredyty na kwotę 150 tys. zł przy okresie spłaty 15 lat.

Rata kredytu hipotecznego to w przypadku wielu osób największe obciążenie finansowe, z jakim muszą się zmagać każdego miesiąca. Ze względu na długi okres obowiązywania tego rodzaju umów (przekraczający zwykle 20 lat) ofertę kredytową, z której skorzystamy, powinniśmy wybrać ze szczególną ostrożnością. Podobną rozwagą należy się wykazać, dobierając wysokość raty. Warto mieć na uwadze, że oprocentowanie kredytu, którym zwiążemy się z bankiem, będzie najprawdopodobniej zmienne. To właśnie tego typu ofert jest aktualnie na rynku najwięcej, zapewniając największy wybór. Zmienne oprocentowanie wiąże się z kolei z ryzykiem wahań wysokości przyszłych rat, ponieważ te będą zależeń od zmian wskaźnika WIBOR, stanowiącego - obok stałej marży - jeden z dwóch elementów składowych oprocentowania kredytów w polskiej walucie.

Dla wszystkich osób, które poszukują taniego kredytu na mieszkanie, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych ofert, dostępnych w tym miesiącu. Założenia, jakie przyjęliśmy podczas analizy rynkowej, dotyczą kredytowania na kwotę 150 tys. zł i 15-letniego okresu spłaty. Wartość nabywanej nieruchomości to 250 tys. zł (wkład własny klienta wynosi 40%).

TOP7 kredytów hipotecznych na kwotę 150 tys. zł (wartość nieruchomości 250 tys. zł), okres spłaty 15 lat, raty równe

Bank

Nazwa oferty

Rata

Prowizja

RRSO

Bank BPS

Kredyt hipoteczny Mój Dom - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA

1 067 zł

1,9%

3,82%

Citi Handlowy

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 074 zł

1,5%

3,81%

PKO BP

Własny Kąt Hipoteczny - oferta pakietowa

1 077 zł

0%

3,66%

Credit Agricole

Kredyt hipoteczny Niższa Marża

1 082 zł

2%

4,57%

Bank Millennium

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 089 zł

0%

4,22%

Raiffeisen Polbank

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 089 zł

0%

4,51%

eurobank

Kredyt hipoteczny Niski Procent - niższa marża

1 093 zł

2%

4,6%

Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Wśród kredytów hipotecznych z ratą stałą pierwszą lokatę w maju zajęła oferta promocyjna Mój Dom (z kartą kredytową Visa) Banku BPS. Osoby chcące skorzystać z promocyjnych warunków (marża: 1,7% i prowizja: 1,9%, min. 400 zł), są zobowiązane:

  • - założyć konto osobiste wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej,

  • - wykupić ubezpieczenie nieruchomości z oferty banku,

  • - dobrać kartę kredytową BPS Visa Credit.

Dodatkowo można liczyć na obniżenie prowizji do 0% oraz obniżkę marży o 0,1 p.p., wybierając pakiet rozszerzony (w którego skład wchodzą: konto + karta debetowa i bankowość elektroniczna, karta kredytowa Visa Gold oraz ubezpieczenie na życie w WTUŻiR Concordia Capital SA).

Drugie miejsce majowego rankingu zajęła oferta promocyjna Kredytu hipotecznego w Citi Handlowym. Warunkiem skorzystania z marży 1,79% i prowizji 1,5% jest założenie konta osobistego i zasilanie go poprzez wpływ wynagrodzenia. Niestety oferta dostępna jest tylko dla osób osiągających dochody powyżej 5 tys. zł netto miesięcznie (w przeciwnym wypadku marża wyniesie 2,6%).

Ostatnie miejsce na podium należy do PKO Banku Polskiego, który w ramach oferty pakietowej Własny Kąt Hipoteczny nie pobiera prowizji, podczas gdy marża wynosi 1,83% (w pierwszym roku: 1,1%). Warto podkreślić, że 25% pożyczanej kwoty może zostać przeznaczona przez klienta na dowolny cel. Prezentowane warunki są dostępne przy skorzystaniu z dodatkowych produktów: konta osobistego, ubezpieczenia od utraty pracy i na życie oraz karty kredytowej.

Ekspert Comperia.pl