Ranking kredytów hipotecznych - lipiec 2017

2017-07-21 20:22:00

To już ostatni ranking kredytów mieszkaniowych, jaki dla Was przygotowaliśmy przed obowiązującą od jutra ustawą o kredytach hipotecznych. O tym, czy nowe przepisy znacząco wpłyną na warunki finansowania nieruchomości, przekonamy się już niebawem, tymczasem sprawdziliśmy, co w tym zakresie mają do zaproponowania banki „na 5 minut” przed wejściem w życie nowych przepisów.

Jedną z bardziej znaczących zmian wynikających z ustawy o kredytach hipotecznych jest obowiązek podawania przez banki wysokości RRSO ofert kredytowych - i to w miejscu tak samo widocznym, jak podane w reklamie informacje o nominalnym oprocentowaniu kredytu.

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, to wskaźnik, który miał być lekarstwem na problemy konsumentów związane z trudnością wyboru najkorzystniejszego kredytu. Choć w praktyce wartość RRSO sama w sobie niewiele mówi o kosztach (przykładowo: jeśli RRSO wynosi 5%, to wcale nie znaczy, że koszt kredytu to 5% pożyczanej kwoty), to jednak skutecznie pełni swoją rolę. I wcale nie trzeba do tego rozumieć skomplikowanego algorytmu, którym posługują się instytucje finansowe podczas wyliczania RRSO. Wystarczy pamiętać zasadę, zgodnie z którą bardziej opłacalny jest kredyt, którego RRSO jest niższe. Pamiętajmy jednak, by porównywać w ten sposób oferty poszczególnych banków dostępne dla tej samej kwoty, identycznego okresu spłaty i tego samego systemu ratalnego (raty równe/malejące).

Nam nie trzeba zmiany przepisów, by pamiętać o informowaniu naszych czytelników o wysokości RRSO poszczególnych ofert. Doskonale wiemy, jak istotną rolę pełni ten wskaźnik w zestawianiu opłacalności ofert, dlatego od dawna pokazujemy Wam RRSO kredytów zarówno w przygotowywanych rankingach. Tak będzie i tym razem.

Najnowsze zestawienie najlepszych kredytów mieszkaniowych oparliśmy na następujących założeniach:

- kwota kredytu: 150 tys. zł,

- wartość nieruchomości: 200 tys. zł,

- okres spłaty: 15 lat.

Wyniki znajdziecie w poniższej tabeli.

 

TOP7 kredytów hipotecznych
na kwotę 150 tys. zł
z okresem spłaty: 15 lat
BankNazwa ofertyRataProwizjaRRSO
Citi HandlowyKredyt mieszkaniowy1 066,00 zł0,00%3,48%
Bank BPSKredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową BPS VISA1 067,00 zł1,90%3,82%
BOŚ BankEkologiczny kredyt hipoteczny1 067,00 zł2,00%3,84%
Bank BPSKredyt hipoteczny "Mój Dom"1 074,00 zł3,00%4,09%
Crédit AgricoleKredyt hipoteczny "Niższa marża"1 089,00 zł2,00%4,15%
Raiffeisen PolbankKredyt hipoteczny - oferta promocyjna1 385,00 zł0,00%4,33%
eurobankKredyt hipoteczny Niski Procent - niższa marża1 096,00 zł2,00%4,65%
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Zwycięzcą lipcowego rankingu kredytów hipotecznych jest Kredyt Mieszkaniowy Citi Handlowy z ratą 1066 zł i RRSO 3,48%. Bank nie wymaga wykupienia dodatkowych ubezpieczeń. Niestety prezentowana oferta dostępna jest dla wnioskodawców z dochodem powyżej 5 000 zł netto miesięcznie.

Druga lokata należy do Kredytu hipotecznego Mój Dom w Banku BPS w ofercie promocyjnej z kartą kredytową BPS VISA. Przedstawione w tabeli warunki obowiązują dla osób, które wybiorą podstawowy pakiet produktów dodatkowych: kartę kredytową, konto osobiste z dostępem do bankowości elektronicznej i ubezpieczenie nieruchomości z oferty banku.

Na trzecim miejscu zestawienia znalazł się Ekologiczny Kredyt Hipoteczny w BOŚ Banku z ratą 1067 zł i RRSO 3,84%, z którego można skorzystać bez konieczności wykupienia dodatkowych produktów finansowych.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam