Ranking kredytów hipotecznych - kwiecień 2018

2018-04-30 17:37:00

Jeśli zdecydujesz się na konto z dostępem do bankowości elektronicznej i kartą debetową, kartę kredytową oraz ubezpieczenie nieruchomości proponowane przez bank, rata twojego kredytu hipotecznego na 150 000 zł na 15 lat może wynieść tylko 1066 zł. Najkorzystniejsze warunki spłaty znajdziesz w Banku BPS – wynika z kwietniowego rankingu kredytów hipotecznych Comperia.pl.

Jak wskazują dane Comperia Analytics, średnie oprocentowanie nominalne kredytów hipotecznych spadło w przeciągu ostatniego półrocza o 0,08 p.p. i wynosi już tylko 3,9% (dane dla kwoty kredytu 150 00 zł przy LtV 80% i okresie spłaty 15 lat). Podobne spadki odnotowaliśmy w zakresie prowizji. Jej średnia wartość to już 1,51%. W stosunku do wyniku sprzed 6 miesięcy oznacza to spadek o 0,1 p.p. I choć średnie koszty spłaty ciągle maleją, to warunki najtańszych ofert pozostają od kilku miesięcy bez większych zmian. W kredytach hipotecznych nadal przoduje Bank BPS z Kredytem Hipotecznym Mój Dom w promocji z kartą kredytową.

TOP7 kredytów hipotecznych
na kwotę 150 tys. zł
z okresem spłaty: 15 lat

Bank

Nazwa oferty

Rata

Marża

Bank BPS

Kredyt hipoteczny "Mój Dom" - oferta promocyjna z kartą kredytową

1 066 zł

1,68%

BOŚ

Ekologiczny kredyt hipoteczny

1 067 zł

1,7%

Bank Pekao

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna

1 071 zł

1,75%

Bank Zachodni WBK

Kredyt hipoteczny - oferta promocyjna dla klientów VIP

1074 zł

1,79%

Bank BGŻ BNP Paribas S.A

Kredyt hipoteczny

1 075 zł

1,8%

Credit Agricole

Kredyt hipoteczny "Niższa marża"

1075 zł

1,8%

PKO Bank Polski

Własny Kąt Hipoteczny - oferta pakietowa

1079 zł

1,86%

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Prowizja, na jaką mogą liczyć osoby wybierające kredyt Mój Dom nie odbiega od średniej i wynosi 1,5%. Na uwagę zasługuje jednak niska marża: 1,68%. Kosztów kredytu nie podwyższa żadne ubezpieczenie na życie (brak obowiązku wykupienia polisy). Niedogodnością dla niektórych klientów może być jednak konieczność zaopatrzenia się w kartę kredytową, której posiadanie uprawnia do skorzystania z promocyjnych warunków kredytu mieszkaniowego. Rata, na jaką można liczyć przy obranych do rankingu założeniach to tylko 1066 zł miesięcznie.

Zaledwie o złotówkę więcej miesięcznie w stosunku do oferty Banku BPS płacić będą osoby, które wybiorą Ekologiczny Kredyt Hipoteczny BOŚ Banku. W tym przypadku prowizja wynosi 2% przy marży 1,7%. Bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia osobowego dla kredytobiorcy.

Na trzecim miejscu kwietniowego rankingu kredytów hipotecznych znalazł się Bank Pekao z ratą 1071 zł. W promocyjnej ofercie hipoteki w Pekao marża może wynieść 1,75% przy prowizji 1,9%. Niestety w tym przypadku bank wymaga dobrania dodatkowego produktu w postaci ubezpieczenia CPI.

Choć na czwartym miejscu zestawienia - podobnie jak w ubiegłym miesiącu - widnieje Kredyt Hipoteczny BZ WBK w ofercie promocyjnej dla klientów VIP, to na uwagę zasługuje również inna promocja Kredytu Hipotecznego w BZ WBK (dostępna nie tylko dla VIP-ów) - od kwietnia z nowymi warunkami spłaty. Bank obniżył koszty dla klientów, którzy wybiorą kredyt od 200 00 zł przy minimum 20-procentowym wkładzie własnym. Dzięki promocji prowizja od zawartej umowy może wynieść 1,5% przy marży 1,79%.

Reszta stawki siedmiu najlepszych ofert kwietnia pozostała bez zmian w stosunku do stanu zestawienia z marca. Na piątym i szóstym miejscu ex aequo widnieją propozycje Banku BGŻ BNP Paribas i Credit Agricole z ratą 1075 zł, a na siódmym: Własny Kąt Hiptoteczny w ofercie pakietowej PKO Banku Polskiego z ratą 1079 zł.

W każdym z wymienionych przypadków wymogiem niezbędnym do skorzystania z przedstawionych warunków spłaty jest założenie (lub posiadanie) konta osobistego w danym banku.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam