Ranking kredytów gotówkowych: Rower już za 130 zł miesięcznie

2009-04-30 00:00:00

Ciepła i słoneczna wiosna sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, na przykład wycieczkom rowerowym. Comperia podpowiada, z jakim wydatkiem wiąże się zakup roweru. Jeżeli nie mamy na ten cel gotówki, możemy wziąć kredyt. Przyzwoity jednoślad możesz już mieć za 130 zł miesięcznie. W których bankach dostaniesz najtańszy kredyt? Sprawdź.

Cena roweru, a więc i koszt kredytu na ten cel, zależy oczywiście od jego klasy. Przyzwoity rower można już mieć za około 1,5 tys. zł.
- W tej cenie można kupić zarówno rowery trekkingowe, górskie komfortowe (ATB), górskie sportowe (MTB) czy city popularnych producentów takich jak Trek, Unibike czy Merida - wylicza Halina Skotnicka, właścicielka sklepu rowerowego Sport Set.

Ile będzie kosztował kredyt gotówkowy na rower tej klasy? Miesięczna rata pożyczki, której spłata rozłożona będzie na 12 miesięcy, nie przekroczy 150 zł, a może być jeszcze niższa. Aktualnie najtańszy kredyt gotówkowy oferuje Polbank EFG. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania tego kredytu, a więc uwzględniająca wszystkie koszty kredytu (odsetki, prowizja, ubezpieczenia), wynosi 12,57 proc., a miesięczna rata 133 zł.

Rozkładając spłatę kredytu na dwa lata, rata spadnie - w zależności od banku - do 70-80 zł, ale jednocześnie wzrośnie suma odsetek, jakie będziemy musieli oddać bankowi.


Najlepsze kredyty o wartości 1,5 tys. zł, okres kredytowania 12 miesięcy

Bank

Nazwa kredytu

Rata

Prowizja

RRSO*

Polbank EFG

Kredyt na Miarę

133,2 zł

0 proc.

12,57 proc.

Bank BPS

Bezpieczna gotówka

136,19 zł

3 proc.

17,38 proc.

Allianz Bank

Kredyt Gotówkowy Allianz

137,25 zł

2,5 proc.

19,12 proc.

Pełny ranking

 

Na rowery o klasę wyższe trzeba już przeznaczyć od 2 do 3 tys. zł. W tym segmencie cenowym można znaleźć rowery w zasadzie wszystkich kategorii: dobrej jakości rowery trekkingowe, rowery górskie MTB wyposażone już np. w hamulce tarczowe. Za około 3 tys. zł kupimy też rowery szosowe - popularne kolarki.

Ile zapłacimy za kredyt na zakup roweru o wartości 3 tys. zł? Różnice w ratach są już znaczne. Jeżeli spłatę kredytu rozłożymy na 12 miesięcy, najniższą miesięczną ratę zapłacimy w Polbanku EFG (266 zł) i Volkswagen Bank direct (270 zł). W wielu bankach rata pożyczki przekroczyłaby jednak 290 zł.

 

Najlepsze kredyty o wartości 3 tys. zł, okres kredytowania 12 miesięcy

Bank

Nazwa kredytu

Rata

Prowizja

RRSO*

Polbank EFG

Kredyt na Miarę

266,41 zł

0 proc.

12,57 proc.

Volkswagen Bank direct

Kredyt plus

270,84 zł

1 proc.

16,13 proc.

Bank BPS

Bezpieczna gotówka

272,38 zł

3 proc.

17,38 proc.

Pełny ranking

* Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

 

Na komfortowy rower, z ramą wykonaną w specjalnej technologii, z bogatym osprzętem, trzeba wydać już około 5 tys. zł. Górna granica cen rowerów wydaje się być nieograniczona.


Maciej Bednarek
Comperia.pl


 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam