Ranking kredytów gotówkowych - październik 2012

2012-10-25 10:13:35

Zima tuż, tuż. Przygotowanie do niej bywa kosztowne, wystarczy wspomnieć zakup ciepłych butów, czy wymianę opon na zimowe. Nie każdy odłożył wystarczającą ilość pieniędzy na takie wydatki. W takiej sytuacji wiele osób udaje się do banku po kredyt gotówkowy. Comperia.pl podpowiada, w której instytucji znajdziemy obecnie najlepszą ofertę.

Większość banków ma w swojej ofercie pożyczki gotówkowe. Trzeba pamiętać, że oferty te znacząco różnią się między sobą. Przede wszystkim różnorodność występuje w produktach poszczególnych banków, ale różnice również znaleźć można w obrębie tej samej instytucji.

Warto wiedzieć, że bank przedstawi inną ofertę swojemu stałemu klientowi, a inną osobie przychodzącej prosto z ulicy. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed zaciągnięciem zobowiązania porównać ze sobą produkty z jak największej liczby instytucji. Tylko w ten sposób klient będzie miał pewność, że wybrany przez niego kredyt jest tym najbardziej optymalnym.

Analitycy Comperia.pl postanowili sprawdzić, który bank obecnie oferuje najkorzystniejszy kredyt gotówkowy. W celu rzetelnego porównania wszystkich ofert występujących na rynku przyjmijmy następujące założenia: kredyt gotówkowy na kwotę 5 tys. złotych, z okresem spłaty równym 24 m-ce.

Pełen ranking możesz zobaczyć TUTAJ

Na chwilę obecną, przy przyjętych parametrach, osoba zainteresowana kredytem najlepszą ofertę znajdzie w Getin Noble Banku, Eurobanku oraz ING Banku Śląskim. We wszystkich tych instytucjach nie dość, że nie jest pobierana prowizja za udzielenie takich zobowiązań, to jeszcze średnia rzeczywista stopa oprocentowania nie przekracza poziomu 13,3 proc. Jest to dość istotna zaleta, ponieważ to od wysokości tego parametru zależą całkowite koszty zaciągniętego kredytu.

Na szczególną jednak uwagę zasługuje oferta Getin Noble Banku, w przypadku której RRSO wynosi 9,6 proc. Osoby zaciągające takie kredyty muszą liczyć się z miesięczną ratą w wysokość tylko 229 zł, która w odniesieniu do raty w zajmującym ostatnie miejsce w naszym zestawieniu Deutsche Banku - daje blisko 15 złotych oszczędności.

Kredyty gotówkowe od dawna stanowiły doskonałe wsparcie dla domowych budżetów. Trzeba jednak być świadomym tego, że wszystkie zobowiązania należy spłacić. Dlatego przed zaciągnięciem jakiegokolwiek z nich ważne jest, aby uwzględnić wysokość spłacanej raty w osiąganych przychodach. Tylko w ten sposób uda nam się uniknąć stresujących sytuacji. Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam