Ranking kredytów gotówkowych na wakacje-sprawdź, gdzie tanio pożyczysz na urlop?

2010-06-04 22:26:47

Wakacje tuż tuż, plan na urlop gotowy? Do przemyślenia masz jednak nie tylko sam cel podróży. Pozostaje znalezienie na nią funduszy. Nieważne, gdzie się wybierzesz, z pewnością będziesz potrzebować choć trochę gotówki. Comperia przedstawia najlepsze kredyty gotówkowe, które pomogą podreperować Twój wakacyjny budżet!

Kredyt konsumpcyjny to najprostsza metoda na zdobycie dodatkowych środków na zorganizowanie letniego wypadu. W okresie wakacyjnym banki wprowadzają okresowe promocje, którymi wabią nowych kredytobiorców. Decyzji o zaciągnięciu kredytu nie zostawiaj jednak na ostatnią chwilę. Mijają już czasy pożyczek na dowód czy gotówki w 5 minut. Teraz banki zanim pożyczą pieniądze dokładnie prześwietlą stan Twoich finansów. Przede wszystkim chodzi o analizę źródeł zarboków. Warto przy okazji pochwalić się czystą historią kredytową czy posiadaniem konta osobistego z regularnymi wpływami w danym banku.
 
Wakacje na kredyt
Wśród urlopowiczów znajdą się osoby, które na zorganizowanie udanego urlopu będą potrzebowały stosunkowo niewiele pieniędzy, powiedzmy  2-3 tys. zł. Nie trzeba przecież jechać tysiące kilometrów, aby dobrze wypocząć. Wielu osobom wystarczy pobyt nad polskim morzem, czy jeziorem. Pomówmy zatem o kredycie w niskiej kwocie, który może także posłużyć jako uzupełnienie zgromadzonych wcześniej oszczędności wakacyjnych. Zaletą takiego kredytu jest fakt, że można go szybko spłacić, w miarę możliwości finansowych w ciągu kilku czy kilkunastu miesięcy.
 
Niestety taka opcja nie należy do najtańszych. Pożyczając małe kwoty banki często narzucają wysokie oprocentowanie, gdyż dla klientów różnica kilku procent w oprocentowaniu ma niewielkie znaczenie – przekłada się na drobne różnice w racie. Tymczasem bank, który posiada kilka tysięcy takich drobnych klientów, zarabia dodatkowo całkiem pokaźną sumę.
W tabeli poniżej prezentujemy najtańsze kredyty gotówkowe na 3 tys. zł. Kryterium, według którego przydzielane są miejsca w rankingu jest roczna rzeczywista stopa procentowa (RRSO), która uwzględnia nie tylko oprocentowanie nominalne, lecz również ewentualne prowizje czy obowiązkowe składki ubezpieczeniowe.  
 
Najlepsze kredyty gotówkowe, kwota: 3 tys. zł, okres: 12 miesięcy, waluta: PLN
 
 
 
Bank
Nazwa kredytu
RRSO
Rata
1
Getin Bank
Kredyt konsumpcyjny
14,94%
269,37 zł
2
Volkswagen Bank
Kredyt Plus
16,13%
270,84 zł
3
Polbank EFG
Kredyt na Miarę
18,27%
273,47 zł
4
Polbank EFG
Kredyt na Miarę Korzystny
19,03%
274,40 zł
5
Allianz Bank
Kredyt gotówkowy Allianz
19,27%
274,69 zł
 
Jeżeli myślimy o wyjeździe dla całej rodziny, kwota 3 tys. zł może okazać się za mała. Tym bardziej, jeżeli planujesz dodatkowe atrakcje jak np. rejsy statkiem, skoki na bungee czy udział w afrykańskim safari. W takim wypadku będziesz potrzebował dużo większej ilości gotówki. Poniżej najlepsze kredyty konsumpcyjne dla przykładowej kwoty 20 tys. zł.
 
Najlepsze kredyty gotówkowe, kwota: 20 tys. zł, okres: 2 lata, waluta: PLN
 
 
 
Bank
Nazwa kredytu
RRSO
Rata
1
Deutsche Bank
Pożyczka konsumpcyjna
11,34%
652,83 zł
2
Lukas Bank
Kredyt gotówkowy
14,23%
677,51 zł
3
Getin Bank
Kredyt konsumpcyjny
14,90%
683,23 zł
4
ING Bank Śląski
Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego
15,59%
689,14 zł
5
Allianz Bank
Kredyt gotówkowy Allianz
17,18%
702,71 zł
 
Poszukując najtańszego kredytu pamiętaj, aby porównać wszystkie oferty dostępne na rynku. Korzystając z naszej porównywarki nie umknie Ci żadna wakacyjna promocja kredytowa!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl