Ranking kredytów gotówkowych - lipiec 2016

2016-07-26 08:03:00

Wakacje w pełni, wiele osób spędza teraz czas leżąc na plaży, chodząc po górach czy też przekładając żagle na wypożyczonej łodzi. Niestety każda taka aktywność wymaga poniesienia znacznych nakładów finansowych. Jedną z opcji pozwalających pozyskać finansowanie na takie eskapady jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Zobaczmy która instytucja oferuje obecnie najlepszy taki produkt.

Kredyty gotówkowe mają to do siebie, że pozwalają w szybki sposób zdobyć pieniądze na dowolny cel. Osoba zainteresowana takim rozwiązaniem wystarczy, że posiada stałe źródło dochodu oraz zdolność do terminowego regulowania rat kredytowych. Ważna jest jeszcze pozytywna historia kredytowa.

Jako, że mamy okres wakacyjny największym zainteresowaniem klientów cieszą się kredyty gotówkowe na kwotę 2 tys. zł, które można spłacić w ciągu najbliższych 12 miesięcy (taka suma w zupełności wystarczy na zorganizowanie sobie letniego wypoczynku). Zresztą podobne parametry zawierają wyniki ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników Fast50Club.

 

TOP7 kredytów gotówkowych na kwotę 2 tys. złotych,
okres spłaty 12 m-cy
Bank
Nazwa oferty
Rata
Prowizja
RRSO
Getin Noble Bank
Darmowy Kredyt
166,67 zł
0,00%
0,00%
Bank Pekao
PEX Pożyczka Ekspresowa (dla posiadaczy Eurokonta)
174,89 zł
0,00%
9,37%
Alior Bank
Oferta 0%
179,83 zł
7,90%
15,25%
Bank Millennium
Pożyczka gotówkowa - dla nowych klientów banku
181,19 zł
0,00%
16,89%
Getin Noble Bank
Kredyt gotówkowy
182,63 zł
5,00%
18,66%
Santander Consumer Bank
Kredyt gotówkowy
182,84 zł
3,99%
18,92%
Raiffeisen Polbank
Kredyt na Miarę - oferta Lojalny Bank
183,15 zł
5,00%
19,31%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepszy kredyt gotówkowy jest oferowany przez Getin Noble Bank. Oferta, o której mowa nosi nazwę "Darmowy Kredyt", i jak sama nazwa wskazuje, skorzystanie z niej nie wymaga od klienta ponoszenia żadnych kosztów. Oprocentowanie nominalne oraz prowizja pobierana za udzielenie tego zobowiązania wynosi równe 0 procent. Niestety z powyższej propozycji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które na dzień złożenia wniosku nie posiadają w Getin Banku żadnego produkty finansowego (lokaty, kredytu, konta osobistego).

Drugie miejsce w powyższym zestawieniu zajęła Pożyczka Ekspresowa dostępna w Banku Pekao. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi 9,37 proc., a miesięczne koszty związane ze spłatą tego kredytu zamykają się w kwocie 174,89 zł. Warto wspomnieć, że osoby zainteresowane tym produktem nie płacą prowizji za jego udzielenie, ale muszą posiadać w Pekao konto osobiste.

Ostatnie miejsce na podium zajął kredyt gotówkowy o nazwie "Oferta 0%" oferowany przez Alior Bank. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi równe 0 procent, a jedynym kosztem ponoszonym przez klienta jest konieczność opłacenie prowizji za udzielenie tego zobowiązania w wysokości 7,90 proc. Połączenie tych dwóch zmiennych sprawia, że miesięczna rata takiego kredytu wynosi dokładnie 179,83 złotych.

Tuż za pierwszą trójką znalazły się kredyty oferowane przez Bank Millennium, Getin Noble Bank, Santander Consumer Bank oraz Raiffeisen Polbank. Oprocentowanie rzeczywiste tych zobowiązań przyjmuje wartości od 16,89 proc. do 19,31 proc., a miesięczna obsługa tych zobowiązań nie przekracza kwoty 184 złotych.

W ramach przypomnienia warto dodać, że zwycięzca dzisiejszego zestawienia zdobywa statuetkę Comperia Stars za najlepszy kredyt gotówkowy w lipcu 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam