Ranking kredytów firmowych: 50 tys. zł na dowolny cel

2020-03-04 08:09:55

Przedsiębiorco! Poszukujesz szybkiego i taniego sposobu na sfinansowanie rozwoju swojego biznesu, opłacenie inwestycji lub pokrycie bieżących wydatków? Sprawdziliśmy, w którym banku otrzymasz kredyt z najniższą marżą, bez względu na to, na co zechcesz przeznaczyć pożyczone pieniądze.

Sprawdziliśmy, gdzie osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą i rozliczająca się na podstawie księgi przychodów i rozchodów może uzyskać tani kredyt, który będzie mogła przeznaczyć na dowolne cele firmowe. Założyliśmy, że przedsiębiorca ma 35 lat, a swój biznes prowadzi od 18 miesięcy. Nie zalega w ZUS-ie z wpłatami składek na ubezpieczenie społeczne, ani nie ciążą na nim zaległości podatkowe w urzędzie skarbowym. Roczne przychody profilowego klienta nie przekraczają 400 tys. zł, a dochód: 150 tys. zł.

Porównanie dostępnych kredytów przeprowadziliśmy na przykładzie kwoty sięgającej 50 tys. zł i 5-letniego okresu spłaty. Podczas opracowywania zestawienia najlepszych ofert wzięliśmy pod uwagę tylko te, z których może skorzystać każdy przedsiębiorca, posiadający wymaganą zdolność kredytową, bez uwzględniania promocji ograniczonych do grona nowych klientów. Poszczególne oferty uszeregowaliśmy pod względem wysokości marży. Oprócz marży w tabeli publikujemy również informację o prowizji pobieranej przez bank za udzielenie finansowania oraz maksymalnym okresie spłaty.

Najlepsze kredyty firmowe kwota: 50 tys. zł okres spłaty: 60 mies.

Bank

Oferta

Marża

Prowizja

Maks. okres kredytowania

Nest Bank

BIZnest Kredyt dla firm

od 2,08%

od 1,99%

8 lat

ING  Bank Śląski

Pożyczka dla Przedsiębiorców

od 2,5%

od 0%
(prowizja za udzielenie zależy od wybranego przez klienta wariantu cenowego:
0 zł lub od 2,5% do 7%, min. 200zł )

10 lat

PKO Bank Polski

Pożyczka MSP

od 2,89%

od 2%

5 lat

Credit Agricole

Pożyczka Biznes bez zabezpieczeń rzeczowych

od 4,45%

od 1,5%
(min. 200 zł)

8 lat

mBank

Pożyczka dla firm

6,31%

2%

7 lat

Getin Bank

Limit na kartę kredytową

oproc. 10%

0%

3 lata (z możliwością odnowienia)

Źródło: Porównywarka Comperia.pl

Jak wynika z marcowego rankingu kredytów firmowych, przygotowanego przez Comperia.pl, na najkorzystniejsze warunki spłaty przedsiębiorcy mogą obecnie liczyć w Nest Banku.

BIZnest Kredyt dla Firm to oferta, która charakteryzuje się nie tylko najniższą marżą minimalną (2,08%), spośród ofert wymienionych w tabeli rankingowej, ale i łatwą dostępnością finansowania. Mimo że kredyty firmowe z reguły wiążą się z dużo większym zakresem wymagań formalnych, koniecznych do spełnienia podczas ubiegania się o pożyczkę, to BIZnest Kredyt dla firm przypomina pod względem prostoty wnioskowania zwykły kredyt gotówkowy.

Decydując się na skorzystanie z oferty Nest Banku, można pożyczyć nawet 550 tys. zł bez zbędnych formalności. Aby udokumentować swoje dochody, wystarczy przedłożyć PIT oraz KpiR lub wyciąg z konta firmowego. Bank nie wymaga ustanawiania zabezpieczeń majątkowych, ani poręczeń.

Wstępną decyzję kredytową przedsiębiorca może uzyskać nawet w 5 minut podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem banku. W przypadku pozytywnej decyzji kredytowej, pieniądze mogą się znaleźć na koncie przedsiębiorcy już w 24 godziny.

Ekspert Comperia.pl