Ranking kont oszczędnościowych - sierpień 2017

Lokaty terminowe to niekoniecznie najlepszy wybór, jeśli chcemy zyskać najwięcej, bezpiecznie oszczędzając w banku. Na najwyżej oprocentowanym koncie oszczędnościowym w sierpniu można zarobić aż 3,6% w skali roku - to prawie 3 razy więcej niż na przeciętnej lokacie.

Sierpień nie obfitował w wiele zmian pod kątem nowości na rynku rachunków oszczędnościowych. Różnice w stosunku do lipcowych propozycji są w zasadzie tylko trzy.

Po pierwsze - Orange Finanse podniósł promocyjne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego z 3,5% do 3,6% w skali roku.

Po drugie - do zestawienia najlepszych ofert wskoczył Alior Bank z Kontem Lokacyjnym na 2,5% w skali roku.

Po trzecie - Getin Bank lekko zmodyfikował ofertę, zastępując promocję „Na dobry początek” ofertą „Na nowe środki”. Oprocentowanie pozostało jednak to samo (2,5%), dzięki czemu bank ostatecznie utrzymał zajmowaną wcześniej czwartą lokatę rankingu, ex aequo z wymienionym wyżej Alior Bankiem, Bankiem Millennium (z Kontem Oszczędnościowym Profit) oraz eurobankiem (z Rachunkiem Oszczędnościowym Extra Zysk).

O oczko wyżej w zestawieniu uplasował się Deutsche Bank z db Kontem Oszczędnościowym Plus (2,55%). Pełne zestawienie najlepszych ofert przedstawiamy w tabeli poniżej.

Najlepsze konta oszczędnościowe (saldo rachunku: 10 000 zł)
BankNazwa ofertyOprocentowanieMaksymalna kwota wpłaty objęta wskazanym oprocentowaniemWymagane konto osobiste
Orange FinanseKonto Oszczędnościowe3,60%10 000 złtak
T-Mobile Usługi BankoweKonto Oszczędnościowe (oferta promocyjna)3,00%50 000 złtak
Deutsche Bankdb Konto Oszczędnościowe Plus2,55%100 000 złnie
Getin BankKonto Oszczędnościowe w promocji "Na nowe środki"2,50%100 000 złtak
Alior BankKonto Lokacyjne2,50%100 000 złnie
Bank MillenniumKonto Oszczędnościowe Profit - na nowe środki2,50%100 000 złtak
EurobankRachunek Oszczednościowy Extra Zysk (dla nowych Klientów)2,50%30 000 złtak
IdeaBankKonto Zośka2,25%100 000 złtak
Nest BankNest Oszczędności2,25%50 000 złtak
Toyota BankIndeksowane Konto Oszczędnościowe2,23%100 000 złnie
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Drugie miejsce sierpniowego rankingu pozostało w rękach T-Mobile Usługi Bankowe, którego promocyjna oferta Konta Oszczędnościowego pozwoli zyskać 3% w skali roku.

Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, tak i w sierpniu zwycięstwo należy do Orange Finanse i jego Konta Oszczędnościowego (z oprocentowaniem 3,6%). Oferta dostępna jest dla nowych i... stosunkowo nowych klientów, czyli takich, którzy z usług Orange Finanse (a konkretnie: konta osobistego) korzystają od najwyżej 60 dni przed dniem przystąpienia do promocji konta oszczędnościowego. Orange Finanse to zarazem jedyny bank, który bonusowym oprocentowaniem obdarza klientów przez tak długi okres (aż 6 miesięcy). Niestety - opisane warunki obowiązują jedynie kwot do 10 000 zł i tylko wówczas, gdy posiadacz konta będzie wydawał kartą min. 300 zł miesięcznie.

Podczas gdy oferty Orange Finanse i T-Mobile UB łączą się z założeniem rachunku osobistego, Deutsche Bank udostępnia promocję db Konta Oszczędnościowego Plus także osobom, które nie chcą wiązać się z bankiem za pomocą rachunku bieżącego. Poza Deutsche Bankiem jedynie Alior Bank i Toyota Bank nie wymagają od klientów zainteresowanych oszczędzaniem na wysoki procent korzystania z konta osobistego.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam