Ranking kont oszczędnościowych - luty 2018

Już nie 3,6%, a tylko 3% w skali roku można maksymalnie zyskać na koncie oszczędnościowym. Kto nie załapał się na zakończoną już promocję Orange Finanse, wciąż może skorzystać ze specjalnych warunków w T-Mobile UB lub Banku Pocztowym – to właśnie te dwa banki proponują aktualnie najwyżej oprocentowane rachunki oszczędnościowe. Ale uwaga, obie oferty dostępne są pod dodatkowymi warunkami.

Brak obecności wielomiesięcznego lidera zestawień najbardziej opłacalnych kont oszczędnościowych: Orange Finanse to największe zaskoczenie lutowej edycji rankingu. Konto Oszczędnościowe w Orange Finanse - oprocentowane na 3,6% w skali roku - miesiąc po miesiącu pozostawiało daleko w tyle najlepsze oferty pozostałych instytucji. Niestety bank zdecydował się nie przedłużać kultowej już promocji dla nowych klientów. Tym samym w tym miesiącu na pierwszą pozycję rankingu awansowały z drugiego miejsca ex aequo Bank Pocztowy i T-Mobile Usługi Bankowe, zapewniające zysk rzędu 3% w skali roku.

Najlepsze konta oszczędnościowe
luty 2018
(saldo rachunku: 10 tys. zł)

Bank

Nazwa oferty

Oprocentowanie

Maksymalna kwota wpłaty objęta wskazanym oprocentowaniem

Wymagane konto osobiste

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

3%

10 000 zł

nie

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto Oszczędnościowe (w promocji dla nowych klientów)

3%

50 000 zł

tak

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit - na nowe środki

2,7%

200 000 zł

tak

Deutsche Bank

db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

100 000 zł

nie

Alior Bank

Konto Lokacyjne

2,5%

100 000 zł

nie

BGŻOptima

Konto Smart

2,5%

150 000 zł

nie

Eurobank

Rachunek Oszczednościowy Extra Zysk

2,5%

30 000 zł

tak

Getin Bank

Konto Oszczędnościowe "Na nowe środki"

2,5%

200 000 zł

tak

ING Bank Śląski

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

2,5%

100 000 zł

nie

Bank Zachodni WBK

Konto Max Oszczędnościowe

2,3%

200 000 zł

nie

Źródło: porórnywarka Comperia.pl

Obie najlepsze oferty lutego dostępne są tylko dla wąskiego grona klientów. W przypadku T-Mobile UB odsetki rzędu 3% w skali rocznej naliczane będą przez 92 dni, a do promocji mogą przystąpić jedynie nowi klienci banku, którzy dobiorą konto osobiste. Maksymalna kwota podlegająca specjalnym warunkom to aż 50 000 zł.

Z oferty Banku Pocztowego skorzysta jeszcze węższe grono zainteresowanych lokowaniem oszczędności na wyższy procent. Bank adresuje promocję jedynie do beneficjentów programu Rodzina 500+. Nie wystarczy jednak samo otrzymywanie świadczenia rodzinnego - wymagane jest pobieranie go na rachunek w Banku Pocztowym. Dodajemy, że na stawce 3% w skali roku pracować może na koncie co najwyżej 10 000 zł. Aktualnym terminem końca obowiązywania bonusowych warunków jest 31.03.2018 r. Na razie nie wiadomo, czy bank zdecyduje się na przedłużenie promocji.

Do pierwszej trójki banków z najkorzystniejszymi ofertami rachunków oszczędnościowych awansował również Bank Millennium z kontem Profit, na którym zyskać można aż 2,7% w skali roku. Co ciekawe - bank w ubiegłym miesiącu podniósł oprocentowanie (z 2,5%) i zwiększył do aż 200 000 zł maksymalną kwotę, jaka podlegać może premiowym warunkom. Te z kolei obowiązują przez 92 dni dni dla nowych środków.

Po ustąpieniu przez Orange Finanse miejsca w grupie 10 banków oferujących najlepsze konta oszczędnościowe do pierwszej dziesiątki wszedł Bank Zachodni WBK z Kontem Max Oszczędnościowym. W przypadku tej promocji odsetki wyniosą 2,3% w skali roku, a przysługiwać mogą od kwoty do 200 000 zł. Podwyższone oprocentowanie będzie naliczane do 30.07.2018 roku.

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam