Ranking kont oszczędnościowych - lipiec 2016

Jednym z wymagań stawianych produktom bankowym przez osoby posiadające nadwyżki finansowe jest zapewnienie sobie stałego dostępu do swoich pieniędzy. Instrumentami doskonale spełniającymi to zadanie są konta oszczędnościowe oferowane przez banki. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w której instytucji można obecnie znaleźć najlepszy taki produkt.

Konta oszczędnościowe to sprytne połączenie tradycyjnej lokaty bankowej i rachunku osobistego. Z jednej strony oferują one naprawdę atrakcyjne oprocentowanie (3 i więcej procent), a z drugiej umożliwiają klientowi wypłatę jego pieniędzy w dowolnym momencie. Trzeba tylko mieć na uwadze, że ta druga czynność na ogół jest darmowa wyłącznie raz w miesiącu.

Gdzie po konto?

Zanim poznamy zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych warto zaznaczyć, że parametry uwzględnione w poniższym rankingu zostały wytypowane przez użytkowników Fast50Club. Osoby te na swoich kontach przetrzymują najczęściej kwotę 10 tys. złotych.

 

Najlepsze konta oszczędnościowe na kwotę 10 tys. złotych
Bank
Nazwa oferty
Oprocentowanie
Maksymalna kwota wpłaty
Wymagane konto
Orange Finanse
Konto oszczędnościowe
3,50%
10 000 zł
tak
Idea Bank
Konto Zośka
3,00%
100 000 zł
tak
Idea Bank
Konto Zyskowne (aktywny klient)
2,80%
10 000 zł
tak
Bank BPH
Pracowite Konto Oszczędnościowe (dla posiadaczy konta Maksymalnego)
2,75%
50 000 zł
 tak
BOŚ
Konto oszczędnościowe Ekoprofit - promocja
2,75%
50 000 zł
tak
Bank Millennium
Konto oszczędnościowe na nowe środki
2,70%
100 000 zł
tak
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
100 000 zł
nie
BGŻOptima
Konto BGŻOptima - oferta dla nowych środków
2,50%
150 000 zł
nie
eurobank
Rachunek Oszczędnościowy Extra Zysk (nowy klient)
2,50%
30 000 zł
tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze konto oszczędnościowe można obecnie znaleźć w Orange Finanse. Rachunek oszczędnościowy oferowany przez tę instytucję jest oprocentowany na 3,50 proc. w skali roku, a maksymalna kwota jaką można na nim ulokować to 10 tys. złotych. Warunkiem pozwalającym uzyskać tak atrakcyjne warunki jest konieczność posiadania ROR i dokonywanie płatności kartą debetową na kwotę 300 zł.

Kolejne dwa miejsca na podium (drugie i trzecie) padły łupem kont oszczędnościowych oferowanych przez Idea Bank. Konto Zośka i Konto Zyskowne, bo to o nich mowa są oprocentowane odpowiednio na 3 proc. i 2,80 proc. w skali roku. Obydwa wymagają otwarcia ROR, a maksymalna kwota jaką można na nich ulokować to 100 tys. zł (ZOŚKA) i 10 tys. zł (ZYSKOWNE).

Lokaty tuż za pierwszą trójką zajęły rachunki oszczędnościowe dostępne w eurobanku, BGŻOptima, Deutsche Banku, Banku Millennium, BOŚ i BPH. Oprocentowanie tych instrumentów przyjmuje wartości od 2,50 do 2,75 proc. w skali roku. Co ciekawe, w każdym tym podmiocie (poza BGŻOptima i Deutsche Bank) aby móc się cieszyć z tak wysokiego oprocentowania konieczne jest posiadanie konta osobistego.

Na koniec warto wspomnieć, że zwycięzca dzisiejszego rankingu (Orange Finanse) otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepsze konto oszczędnościowe w lipcu 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Jacek Kasperczyk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam