Ranking kont osobistych - eurobank i T-Mobile Usługi Bankowe najtańsze i z bonusami

2014-10-15 15:00:00

Porównywarka finansowa Comperia.pl przyjrzała się ofertom rachunków osobistych dla nieźle sytuowanych klientów. Sprawdzono, w których bankach najlepsze konto dla siebie znalazłaby osoba zarabiająca 7,5 tys. zł netto, która płaci kartą niemal codziennie, i regularnie korzysta zarówno z bankomatów w Polsce, jak i za granicą. Jest 8 takich rachunków w kraju. Jednak zawężając to grono do banków, które jednocześnie oferują moneyback, okaże się, że równych sobie nie mają Konto Prestige w Eurobanku i T-Mobile Konto w T-Mobile Usługi Bankowe.

Metodologia rankingu

Comperia.pl po raz kolejny przyjrzała się ofertom kont osobistych. Tym razem sprawdzano, które banki proponują najatrakcyjniejsze rachunki zasobniejszym klientom - otrzymującym co miesiąc wynagrodzenie w wysokości 7,5 tys. zł. Ponadto założono, iż użytkownik rachunku będzie w miesiącu dokonywał 10 przelewów w Internecie, a także 20-krotnie dokonywał transakcji bezgotówkowych kartą, łącznie na 2,5 tys. zł. Modelowy klient 10 razy w miesiącu będzie korzystał z bankomatów obcych, w tym 8 razy w kraju i dwukrotnie za granicą. Każda wypłata opiewa na kwotę (lub równowartość) 200 zł.

Dla wszystkich rachunków (i kart do nich) wyliczono miesięczny koszt użytkowania. W tabelach rankingowych zaprezentowano po jednym koncie z oferty każdego banku - najtańszym przy przyjętej metodologii.

W Eurobanku i T-Mobile Usługi Bankowe za darmo i z moneybackiem

Przy założonych warunkach rankingu, modelowy klient ma do dyspozycji 8 kont osobistych, które będą dla niego zupełnie darmowe. Są wśród nich zarówno konta sprofilowane dla klientów standardowych czy internetowych - np. T-Mobile Konto w T-Mobile Usługi Bankowe czy dbNET w Deutsche Banku, jak i rachunki „z wyższej półki”, m.in. Konto Prestige w Eurobanku, mKonto Aquarius w mBanku czy Maksymalne Konto od Banku BPH.

Darmowe konta osobiste
Bank
Nazwa konta
Łączny koszt użytkowania konta osobistego przy przyjętych założeniach
Moneyback i inne premie
Eurobank
Konto Prestige
0,00 zł
1% zwrotu dla wszystkich transakcji. Ponadto w programie Rodzina i Przyjaciele 5% zwrotu za wydatki kartą do konta na sport, rekreację i rozrywkę.
T-Mobile Usługi Bankowe
T-Mobile Konto
0,00 zł
Moneyback 5% za transakcje NFC (dla osób, które założyły konto do końca października br.). Oprocentowanie konta 3% dla kwot do 5 tys. zł w miesiącach w których nastąpił wpływ na rachunek.
Alior Bank
Konto Wyższej Jakości
0,00 zł
 
Bank BPH
Maksymalne Konto
0,00 zł
 
Bank Millennium
Konto 360 stopni
0,00 zł
 
Deutsche Bank
dbNET
0,00 zł
 
mBank
mKonto Aquarius
0,00 zł
 
Bank Nordea
Konto Ulubione
0,00 zł
 
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Brak opłat za użytkowanie konta, karty czy wypłaty ze wszystkich bankomatów na należy docenić tym bardziej, że zwykle miesięczna opłata za użytkowanie rachunku przy przyjętych założeniach to 20-40 zł, a rekordziści pobraliby aż ponad 60 zł przez miesiąc. Ze szczegółowym rankingiem, w którym ujęte są wszystkie banki i warunki rachunków, można zapoznać się TUTAJ.

Spośród darmowych rachunków dwa wyróżniają się jednak zdecydowanie na tle konkurencji bonusami finansowymi, m.in. w postaci moneybacku.

Użytkownicy Konta Prestige w Eurobanku na samych zwrotach mogą zyskiwać dwukrotnie. Po pierwsze, otrzymują z powrotem 1 proc. kwoty wszystkich transakcji bezgotówkowych. Po wtóre, w ramach programu „Rodzina i przyjaciele”, dodatkowo także 5 proc. wydatków na sport, rozrywkę i rekreację - chodzi m.in. o transakcje w kinach, teatrach, sklepach sportowych, obiektach sportowych, restauracjach, kawiarniach, biurach podróży czy hotelach. Do tego użytkownicy Konta Prestige mają do dyspozycji bezpłatny pakiet assistance z usługą concierge, a sam rachunek jest oprocentowany na poziomie 0,75 proc. Choć oczywiście nie jest to fortuna, to jednak jakiekolwiek oprocentowanie rachunku osobistego (poza całkiem symbolicznym np. 0,01 proc.) jest w Polsce czymś bardzo rzadko spotykanym.

Drugim rachunkiem, które poza totalnym brakiem opłat przy przyjętych założeniach oferuje także atrakcyjne bonusy finansowe, jest T-Mobile Konto w T-Mobile Usługi Bankowe. Osoby, które założą ten rachunek do końca października br., mogą zdobywać 5-procentową premię (do 50 zł miesięcznie) dokonując transakcji zbliżeniowych telefonem w technologii NFC. Ponadto dla kwot do 5 tys. zł oprocentowanie T-Mobile Konta wynosi 3 proc. - w miesiącach, w których na rachunek wpłynęło wynagrodzenie.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam