Ranking banków – wrzesień 2009. Najbardziej uniwersalny i najtańszy bank…

2009-09-29 12:08:25

…to mBank, a tuż za nim Getin Bank oraz Lukas Bank. Sprawdziliśmy który bank oferuje we wrześniu szeroką gamę produktów finansowych dla klientów indywidualnych, a dodatkowo jego kredyty znajdują się wśród najtańszych, a produkty depozytowe wśród najlepiej oprocentowanych na rynku. Sprawdź na czy Twój bank znalazł się w czołówce!

Jak powstał nasz ranking banków na najbardziej uniwersalny bank miesiąca?

W każdym z produktów sprawdziliśmy 10 najlepszych ofert pod względem każdego parametru, po którym Comperia umożliwia sortowanie ofert. A więc w kredytach hipotecznych jest to oprocentowanie rzeczywiste, ale również prowizja i oceny klientów. Dla pozostałych produktów kryteria sortowania są następujące:
 

  • Kredyty gotówkowe:

          Oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów

  • Kredyty samochodowe:

          Oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów

  • Karty kredytowe:

          Oprocentowanie operacji bezgotówkowych, koszt przyznania karty, okres bez odsetkowy

          Odsetki netto, ocena klientówW ten sposób naszym zdaniem nie pomijamy w rankingu banków żadnego podmiotu, który może wyróżniać się w jednej kategorii, a w drugiej już mniej. W ten sposób jednocześnie wyłaniamy bank, który we wszystkich produktach, pod względem każdego kryterium będzie najlepszym bankiem, bo otrzyma najwięcej punktów za „pierwszą dziesiątkę”.

Każdy bank, który znajdzie się w rankingu cząstkowym (obejmującym 10 najlepszych ofert) otrzymuje punkty w następującym porządku: 1 miejsce – 10 punktów, 2 miejsce - 9 punktów itd… 10 miejsce to 1 punkt.

Biorąc więc pod uwagę wszystkie porównywane przez Comperię produkty oraz kryteria sortowania w prezentowanym rankingu banków do zdobycia jest aż 110 punktów.

We wrześniu zwyciężył ponownie mBank zdobywając 50 punktów, ale jego przewaga na drugim Getin Bankiem oraz Lukas Bankiem nie jest duża. Oba te banki zdobyły po 49 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się Polbank z 43 punktami.

  

l.p.BankPunktacja
1mBank50 pkt.
2Getin Bank49 pkt.
2Lukas Bank49 pkt.
3Polbank43 pkt.

  

mBank ponownie zwyciężył w naszym rankingu banków, a to wszystko dzięki swojej uniwersalności-zdobył punkty w każdej kategorii produktowej, a więc jego karty, kredyty czy lokaty były w pierwszej dziesiątce najlepszych produktów. Getin Bank z kolei bardzo dobrze radził sobie w kredytach gotówkowych (podobnie jak Polbank) oraz w lokatach bankowych. Lukas Bank natomiast bardzo dobrze wypadł w rankingu kredytów hipotecznych oraz kredytów samochodowych. Jaki z tego wniosek? Oto spostrzeżenia co do najbardziej uniwersalnego banku we wrześniu:

 

  • jeśli po kartę kredytową to do mBanku
  • w przypadku wnioskowania o kredyt samochodowy udajmy się do Lukas Banku
  • kredyt gotówkowy najlepiej wnioskować w Polbanku albo w Getin Banku
  • kredyt hipoteczny najlepiej zaciągnąć w DnB Nord (1 miejsce w rankingu kredytów hipotecznych oraz 13 miejsce w ogólnej punktacji)
  • najlepszy wśród lokat bankowych okazał się Meritum Bank i jeśli ktoś chce zainwestować pieniądze na 3 miesiące to w tej chwili jest to zwycięzca naszego rankingu dla lokat bankowych


Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam