Promocje kredytów hipotecznych w złotych. Oferty godne uwagi.

2012-04-30 10:52:40

Wiosna to czas wzmożonej aktywności banków na rynku kredytów hipotecznych. Pomimo rekomendacji, które niekorzystnie wpływają m.in. na ocenę zdolności kredytowej klientów, a co za tym idzie - na ilość udzielanych kredytów, banki rywalizują na oferty promocyjne. Comperia.pl przedstawia najciekawsze z nich.

W kwietniu wielkim liderem rynku kredytów hipotecznych był Bank BGŻ. Jego oferta promocyjna była bezkonkurencyjna. Ta jednak kończy się dziś. Na jakie banki warto obecnie zwrócić uwagę? Eurobank
Marża jego kredytu hipotecznego na kompleksowo może wynieść nawet 0,99 proc. (przy min. 15-procentowym wkładzie własnym), choć wówczas bank pobierze 2-procentową prowizję. W opcji bez prowizji marża wyniesie 1,29 proc., choć nieco bardziej opłacalna jest wersja z prowizją.

Warunkiem promocji jest założenie konta w eurobanku, spłacanie z niego kredytu oraz przelewanie na niego min. 70 proc. wynagrodzenia, a także przystąpienie do grupowego ubezpieczenia na życie.

Eurobank pożyczy środki nie tylko na zakup mieszkania, ale także jego remont lub wykończenie. Można także wnioskować o zwrot kosztów przeprowadzki do 600 zł brutto.

BZ WBK
Marża od 0,99 proc. i prowizja 2 proc. dla klienta wewnętrznego lub 2,5 proc. dla zewnętrznego (m.in. klient wewnętrzny posiada konto od przynajmniej 4 miesięcy).

Możliwa prowizja 0 proc., ale wówczas bank podniesie marżę od 0,3 p. proc. i trzeba wykupić pakiet ubezpieczeniowy Hipoteka+ (Pakiet Życie + Pakiet Praca), więc taka opcja jest mniej opłacalna. Potrzebne konto osobiste w BZ WBK z wpływami min. 2 tys. zł miesięcznie.

Credit Agricole
W ramach Pakietu Życie bank udziela kredytów bez prowizji, zaś marża od 0,99 proc. do 1,30 proc. w zależności od wysokości wkładu własnego (1,30 proc. dla wkładu własnego od 20 proc. do 39,99 proc.). Należy jednak pamiętać, że bank zawsze pożycza maksymalnie 80 proc. wartości nieruchomości.

Warunkiem promocji z Pakietem Życie jest posiadanie konta wraz regularnymi miesięcznymi wpływami (przelew na konto z tytułu uzyskiwanego wynagrodzenia wraz z opcją automatycznego pobierania raty - auto spłata) oraz Ubezpieczenie na Życie oferowane przez Bank. Dodatkowo, do 1 czerwca obowiązuje promocja 0 proc. marży przez pierwszy rok kredytowania.

Citi Handlowy
W przypadku skorzystania z oferty konta osobistego oraz jednego dodatkowego produktu banku, prowizja może wynieść od 0 proc. do 2 proc., a marża od 0,9 do 1,2 proc. Wysokość marży zależna jest od wysokości pożyczanej kwoty – najwyższa dla kwot poniżej 500 tys. zł, najniższa powyżej 750 tys. zł.

Konkurencyjne promocyjne oferty kredytów w złotych mają też m.in. ING Bank Śląski, Bank Ochrony Środowiska czy PKO Bank Polski. Zawsze aktualne porównanie wszystkich ofert kredytów hipotecznych w Polsce znajdziesz tutaj - kredyty hipoteczne. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam