20.07.2012, 17:04

Prezenty za otwarcie konta osobistego

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.3     / 10 (oddano 13 głosów)

Ty zakładasz konto w banku, a ten w podzięce ofiarowuje Ci aparat cyfrowy, bilety do kina albo świetne oprocentowanie lokaty czy rachunku oszczędnościowego. To możliwe! Sprawdź z Comperia.pl, które banki w szczególny sposób okazują aktualnie wdzięczność za otwarcie u nich rachunku osobistego.

Prezenty dzielą się na bankowe…
Banki często faworyzują swoich klientów, i oferują im lepsze warunki produktów oszczędnościowych i kredytowych niż osobom „z ulicy”, niezwiązanym umową o prowadzenie rachunku osobistego. Trudno się jednak temu dziwić. Zresztą jak wskazują badania, właśnie tego oczekuje najwięcej klientów banków - że otrzymają bardziej preferencyjne warunki innych produktów.

I tak, np. Deutsche Bank osobom, które otworzą rachunek osobisty dbNET, zakłada konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem 8,1 proc. w skali roku. Niestety - bank narzucił górny limit salda na rachunku oszczędnościowym objęty tak dobrymi warunkami do 10 tys. zł. Podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego mają także m.in. posiadacze Maksymalnego albo Kapitalnego Konta w Banku BPH czy pakietów w BNP Paribas.

Innym produktem oszczędnościowym kusi Meritum Bank. Otwarcie Konta Zarabiającego okazuje się przepustką do założenia Pierwszej Lokaty - kwartalnego depozytu na 8,5 proc. Inne lokaty też są wyżej oprocentowane dla tych, którzy posiadają w Meritum Banku rachunek osobisty, ale to jest akurat dość popularna praktyka na rynku.

Raiffeisen Bank w ramach aktualnej promocji jest w stanie m.in. zrezygnować z opłaty za prowadzenie rachunku przez 3 miesiące, oraz z oprocentowania zadłużenia na nim. Z kolei ING Bank Śląski za darmo wyrobi osobom w wieku 18-26 lat kartę debetową z unikalnym rysunkiem czy zdjęciem wybranym przez klienta. Credit Agricole zapewni bezpieczeństwo na wczasach dzięki bonusowi do konta - ubezpieczeniu podróżnemu.

… i mniej bankowe
Ale nie tylko atrakcyjniejszymi produktami bankowymi banki nagradzają osoby, które im zaufają. Bank Zachodni WBK jest w stanie z tej okazji podarować kijki do nordic walkingu albo słuchawki. Meritum Bank płaci zaś 30 zł każdemu, kto wniosek o konto złoży w Internecie, ale umowę podpisze w oddziale.

W mBanku aktywni użytkownicy eKonta w wieku 18-26 lat mogą zdobyć drobne upominki w postaci słodyczy, kubka i długopisu. Większe prezenty, bo np. telefon komórkowy, odtwarzacz MP4 albo aparat cyfrowy, zdobyć można w Getin Banku. Credit Agricole aktywnych posiadaczy 1 Konta zaprosi do kina, a nawet na festiwal, jeśli ci dodatkowo będą zamawiać na ten rachunek swoich znajomych.

Sprawdź dokładnie, jakie prezenty i korzyści z otwarcia konta osobistego przygotowały dla Ciebie banki!

Promocje pojawiają się i znikają co jakiś czas, dlatego warto jest śledzić dość uważnie nowości bankowe. Do niedawna np. przy otwarciu rachunku w BPH można było zarobić np. do 300 zł. Choćby Deutsche Bank dość często oferuje różne gadżety za otwarcie konta - np. głośniki, iPody, zestawy głośnomówiące. Dobrze jest czerpać dodatkowe korzyści od banków. Na biednego nie trafiło. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (20.07.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Ubezpieczenie OC i AC
Taniej nawet o 400 zł. Oblicz składkę!
  • porównaj nawet 55 ubezpieczeń
  • kup online lub przez telefon
Porównaj ubezpieczenia OC i AC
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe
Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe