Pożegnanie z MultiBankiem. mBank rośnie w siłę.

2013-11-22 11:01:04

Już 25 listopada MultiBank oraz BRE Bank zmieniają nazwę na mBank. Dotychczas wszystkie te instytucje, zrzeszone w Grupie BRE, były oddzielnymi jednostkami. Szumnym celem rebrandingu jest wykorzystanie potencjału i wysokiej rozpoznawalności marki mBank. Bardziej przyziemnym - optymalizacja kosztów. Można przypuszczać, że jednym z jej etapów będzie ograniczenie liczebności kadr.

Z punktu widzenia klienta detalicznego istotniejsza jest transformacja w MultiBanku, gdyż BRE Bank celował w swej działalności m.in. do firm i klientów bankowości prywatnej.

Zmiany nie powinny w żaden sposób osobiście zaangażować klientów MultiBanku. Nie będzie konieczne aneksowanie żadnych dokumentów, ani jakikolwiek inny kontakt z bankiem. Zarówno warunki umów, jak i numery rachunków bankowych czy wygląd i funkcjonalności systemu transakcyjnego nie ulegną zmianie. Podobnie jak sposób kontaktu z doradcą, adresy oddziałów, numery telefonów.

Jeszcze przez ok. 2 miesiące natknąć będzie się można na placówki MultiBanku - proces rebrandingu oddziałów na „mBankowe” jest żmudny, i zakończy się w styczniu bądź lutym 2014 r. Jedno jest jednak pewne - sieć placówek opatrzonych logiem mBanku jest aktem zgonu tej instytucji jako banku internetowego.

Zniknie strona internetowa MultiBanku. Wszystko istotne informacje, m.in. dotyczące oferty produktowej, zostaną umieszczone na witrynie mBanku, z adnotacją „dawny MultiBank”. Także ze strony mBanku (lub dedykowanego adresu moj.multibank.pl) będzie odbywało się logowanie do serwisu transakcyjnego. Jego funkcjonalności, przynajmniej na razie, nie zmienią się.

Rebranding nie powinien także być kłopotem dla klientów dotychczasowego BRE Banku. Do serwisu bankowości internetowej będą mogli dostać się przez dedykowany adres logowania companynet.mbank.pl, oraz stronę mBanku. Nań znajdzie się także cała oferta BRE Banku - w zakładkach „MSP i Korporacje” lub „Private Banking”.

Lifting przejdzie natomiast dotychczasowa szata graficzna - zarówno strony, jak i dokumentów bankowych oraz nowych wydawanych kart płatniczych. Możliwa jest także modyfikacja nazw niektórych produktów i usług.

Dotychczasowe eKonta w mBanku nadal pozostają rachunkami internetowymi. Oznacza to, że choć pewne czynności (np. wykonanie przelewów, wpłata gotówkowa) są możliwe do wykonania w oddziałach MultiBanku, to nadal nie będą tanie.

Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Mikołaj Fidziński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam