Potrzebne 5 tysięcy zł na święta? Ranking kredytów gotówkowych

2012-11-12 09:06:03

Co prawda do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, ale jeśli ktoś już dziś ma na ten czas bogate plany, a niekoniecznie wiele na koncie, powinien powoli zacząć rozglądać się za kredytem gotówkowym. Comperia.pl postanowiła sprawdzić, które banki oferują najatrakcyjniejsze warunki pożyczek gotówkowych na 5 tys. zł na 12 miesięcy.

Jak wynika z danych porównywarki finansowej Comperia.pl, najlepsze warunki kredytów gotówkowych na 5 tys. zł na rok oferują aktualnie m.in. Getin Noble Bank, ING Bank Śląski oraz eurobank. Raty zobowiązań w tych bankach wyniosą ok. 440 zł.

Na czele rankingu znajduje się Getin Noble Bank z ofertą kredytu gotówkowego Spłatka. Jego oprocentowanie dla kwoty 5 tys. zł i rocznego okresu spłaty zaczyna się już od 8,70 proc., bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Jednak ostateczna wysokość raty zależy, między innymi, od zdolności i wiarygodności kredytowej klienta.

Podobnych rozróżnień nie stosuje ING Bank Śląski. Oprocentowanie nominalne Pożyczki 5000 zł Superkrótkiej wynosi 10,90 proc. dla każdego, kto uzyska pozytywną decyzję kredytową. System zero-jedynkowy. Albo dostajesz kredyt na 10,90 proc., albo nie dostajesz go wcale. To znacznie ułatwia sprawę. Wnioskujący o kredyt gotówkowy wie dokładnie, ile wyniesie oprocentowanie, ile w przybliżeniu odsetki, jakiego rzędu ratę będzie musiał płacić. Ofertę cechuje też brak prowizji.

ING Bank Śląski nie wymaga posiadania czy założenia konta osobistego do zaciągnięcia Pożyczki 5000 zł Superkrótkiej. Kredytobiorcy z rachunkiem dostają jednak prezent - za każdą złotówkę zapłaconych odsetek na ich konto programie bankujesz-kupujesz trafia 1 punkt. Przez cały okres spłaty zbierze się ich więc 300.

Pożyczkę 5000 zł Superkrótką można też zaciągnąć w wersji z ubezpieczeniem Bezpieczna Gotówka. Wówczas oprocentowanie będzie nawet niższe - bo wyniesie jedynie 9,90 proc. Jednak łącznie zapłaci się ponad 300 zł więcej.

Na trzecim miejscu na podium rankingu kredytów na 5 tys. zł na 12 miesięcy znalazł się eurobank z Tanim Kredytem z Kontem. To oferta dla osób, które będą przelewać regularnie swoje wynagrodzenie na konto osobiste w tym banku. Dodatkowo eurobank, w ramach promocji trwającej do końca 2012 roku, nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego. Także w tym przypadku możliwe jest wykupienie ubezpieczenia, co jednak podniesie miesięczną ratę o ok. 10 zł. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Mikołaj Fidziński