Podpowiadamy gdzie otrzymać kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego!

2009-09-20 21:17:30

Na rynku kredytów hipotecznych coś drgęło. W sierpniu z ofertą kredytu na mieszkanie oficjalnie wystartował Allianz Bank, coraz więcej banków oferuje kredyt z dopłatą, ostatnio BZ WBK oraz Eurobank. Do akcji kredytowej powrócił także Bank Millennium, wprowadzając z powrotem finansowanie do 100 proc. wartości nieruchomości.

Millennium to bank oferujacy obecnie tylko kredyty w polskiej walucie, jednak wznowienie kredytowania na 100 proc. to istotna zmiana.  Dodatkowo bank nie tylko podniósł maksymalny wskaźnik LTV (przeczytaj, co to jest współczynnik LTV), ale jednocześnie obniża marżę dla kredytów z dużym wkładem własnym.

Wnioskowanie o kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego lub jak kto woli na 100 proc. LTV ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że angażujemy w transakcję minimalne środki własne (potrzebne jedynie na pokrycie opłat okołokredytowych czy notarialnych). Możemy je ulokować np. na dobrej lokacie bankowej albo w funduszu inwestycyjnym i traktować je jako poduszkę bezpieczeństwa na czarną godzinę. Z tych pieniędzy będziemy mogli np. spłacać raty kredytowe, jesli stracimy na jakiś czas źródło przychodów.

Minusem kredytu na mieszkanie z zerowym wkładem własnym jest to, że są mniej dostępne (jeśli chodzi o kredyty złotowe to tylko 10 banków ma je w swojej ofercie) i droższe niż kredyty z udziałem własnym. Na przykład wspomniany kredyt w Millennium Bank oferuje oprocentowanie na poziomie 6,38 proc. z 30 proc. wkładem własnym, a bez wkładu własnego wynosi ono 6,68% proc.  Dodatkowym kosztem przy kredytycie na 100 proc. LTV jest ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Składka za tego typu polisę wynosi kilka procent (na szczęście za okres zwykle 3-5 lat) od sumy ubezpieczenia, a więc różnicy pomiędzy wartością nieruchomości, a kwotą kredytu. Poza tym w obecnej sytuacji rynkowej polityka kredytowa banków nakazuje premiować osoby, które wnoszą w transakcji własną gotówkę.

Pamiętaj! Łatwiej jest negocjować z bankiem parametry cenowe kredytu jeśli angażujemy własne pieniądze w zakup nieruchomości

Sprawdź ofertę kredytu hipotecznego w Millenioum Bank lub porównaj najlepsze kredyty hipoteczne na 100 proc. wartości!

Oto lista 3 najlepszych banków oferujących kredyty na mieszkanie na 100 proc. wartości nieruchomość w poszczególnych walutach (kredyt na 300 tys. zł):

 

Kredyty w PLN

 

 

Bank

Marża

Oprocentowanie (WIBOR3M=4,18%)

 

1

Millennium

2,50%

6,68%

Sprawdź te kredyty u doradcy finansowego

2

Deutsche Bank

2,70%

6,88%

3

BOŚ Bank

3,10%

7,28%

 

Kredyty w EUR

 

 

Bank

Marża

Oprocentowanie (EURIBORM=0,77%)

 

1

Polbank

3,30%

4,07%

Sprawdź te kredyty u doradcy finansowego

2

Deutsche Bank

3,70%

4,47%

3

BOŚ Bank

4,50%

5,27%

 

Kredyty w CHF

 

 

Bank

Marża

Oprocentowanie (LIBOR3M=0,31%)

 

1

Polbank

4,80%

5,11%

Sprawdź te kredyty u doradcy finansowego

2

Deutsche Bank

4,90%

5,21%

3

mBank

7,40%

7,71%

 

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam