Płyta za Max Pożyczkę

2008-08-04 00:00:00

Osoby, które do 7 września podpiszą umowę kredytu gotówkowego w PKO BP, otrzymają płytę z muzyką polskich wykonawców.

Na płycie znajdują się utwory z przebojami polskich gwiazd, które 7 września 2008 roku wystąpią w Londynie na sponsorowanym przez PKO BP festiwalu PKO BP London Live. Promocja potrwa do rozpoczęcia Festiwalu lub do wyczerpania nagród w danym oddziale.

Zaletą kredytu gotówkowego, oferowanego przez PKO BP, jest najdłuższy na rynku okres spłaty, wynoszący maksymalnie 8 lat. Najwięcej można pożyczyć 20 tys. zł, a pożyczka do 10 tys. zł nie wymaga zgody współmałżonka. Razem z kredytem oferowane jest ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy oraz czasowej lub trwałej niezdolności do pracy. Jego koszt to 0,25 proc. kwoty kredytu miesięcznie. Polisa nie jest obowiązkowa, ale zaciągnięcie kredytu bez tej opcji wiąże się z podwyższeniem oprocentowania o 3 pkt. proc. Bank pobiera również 5 proc. prowizji za udzielenie kredytu.

Na tle rynku kredyt nie należy więc do najtańszych. Zakładając, że chcemy pożyczyć 5 tys. zł na 12 miesięcy, oprocentowanie nominalne wyniosłoby 12,5 proc., a rzeczywista roczna stopa oprocentowania, po uwzględnieniu 5 proc. prowizji, 24,22 proc. Miesięczna rata to w tym przypadku 468 zł. Aktualnie najtańszy na rynku kredyt gotówkowy oferuje Volkswagen Bank direct. Przy powyższych parametrach kredytu, oprocentowanie nominalne wynosi 10,65 proc., prowizja 1 proc., miesięczna rata 448 zł, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania 14,63 proc.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam