Nest Bank wprowadza płatność BLIKIEM

2020-08-27 12:14:00

Do grona kilkunastu komercyjnych banków, które oferują płatności BLIKIEM dołącza Nest Bank. Od teraz użytkownicy w łatwy sposób zapłacą za swoje zakupy najpopularniejszą w Polsce aplikacją do płatności mobilnej.

Popularność BLIKA nad Wisłą nieustannie rośnie. Końcem 2019 roku aplikacja miała aż 94,8% udziału w rynku schematów płatniczych. Nic dziwnego, że Nest Bank, który walczy o wysoką pozycję wśród banków komercyjnych, także postanowił wprowadzić dla klientów tę opcję.

Jednym z głównych celów strategicznych Nest Banku jest nieustanny rozwój cyfrowych kanałów obsługi klienta oraz nowoczesnych form płatności. Cieszymy się, że dzięki intensywnej pracy całego zespołu udało nam się wdrożyć BLIKA na miesiąc przez deklarowanym terminem. Wiemy, że wielu naszych klientów czekało na udostępnienie płatności BLIK od dawna. Klienci Nest Banku aktywnie korzystają z nowoczesnych form płatności dlatego jesteśmy przekonani, że będą intensywnie korzystać z BLIKA - mówi mówi Agnieszka Porębska-Kość, Członek Zarządu Nest Banku

Klienci banku mogą używać BLIKA w całym polskim e-commerce oraz coraz większej liczbie zagranicznych platform zakupowych, w terminalach płatniczych w sklepach stacjonarnych, a także wpłacać i wypłacać gotówkę z ponad 20 tys. bankomatów w całym kraju. Dla wielu (BLIK) jest metodą płatności pierwszego wyboru, szczególnie przy transakcjach w internecie, gdzie stał się już o wiele popularniejszy niż karty płatnicze. - czytamy w oficjalnym komunikacie.

 

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam