PIT na kredyt, kredyt na PIT - co oferują banki?

2012-04-25 12:02:52

Do końca kwietnia Polacy mają czas, aby złożyć zeznanie podatkowe za 2011 rok. Niektóre banki nie próżnują - Credit Agricole udzieli kredytu na zapłatę podatku, a kilka banków na podstawie PIT-u udzieli kredytu gotówkowego. Getin Bank urządził z tego powodu nawet promocję.

Kredyt na zapłatę PIT w Credit Agricole

Credit Agricole do 11 maja ma w swojej ofercie kredyt na zapłatę PIT. Pożyczyć można od 2 nawet do 120 tys. zł, maksymalnie na rok. Do oddziału trzeba przynieść wypełnione rozliczenie roczne, potwierdzone przez Urząd Skarbowy.

Do świadomości Polaków Credit Agricole próbuje przebić się nie tylko jasnym przekazem „nie rezygnuj z oszczędności, weź kredyt na nadpłatę podatku”, ale także bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem, które wyniesie od 7,99 do 9,99 proc. w zależności od zdolności kredytowej klienta.

Niestety pozostałe warunki kredytu nie są już tak spektakularne, bo bank pobiera także 5 proc. prowizji oraz dodaje ubezpieczenie na życie. Łącznie, w ramach zobowiązania na 2,5 tys. zł na 12 miesięcy, kredytobiorca oddaje co prawda tylko ok. 150 zł odsetek, ale poza tym także ponad 200 zł w ramach prowizji i ubezpieczenia.

Znajdzie się przynajmniej kilka banków, które udzielą tańszego kredytu gotówkowego. Są to m.in. Getin Bank, Polbank, eurobank czy ING Bank Śląski. Kredyt gotówkowy można wszak zaciągnąć na każdy cel, także na dopłatę podatku lub uzupełnienie nadwerężonego nią budżetu domowego.


W kilku bankach PIT potwierdza dochód

PIT można wykorzystać także w inny sposób. Otóż PIT-11 lub PIT-40 wystarczy w paru instytucjach do potwierdzenia wysokości i źródła dochodu. Nie będzie potrzebne np. zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy.

Banki dające taką możliwość to m.in. Raiffeisen Bank, Bank BPH, Credit Agricole, ING Bank Śląski, Bank Millennium, eurobank, czy Getin Bank. Czasem banki wymagają dodatkowo druków RMUA z ostatnich 3 miesięcy albo oświadczenia kredytobiorcy o zarobkach.

Z PIT-em związana jest także najnowsza oferta kredytowa Getin Banku. Instytucja ta do 30 kwietnia br. udziela kredytów gotówkowych, w ramach których nie wymaga przedstawienia zaświadczenia o wysokości zarobków, wystarczy tylko PIT.

Promocja jest atrakcyjna cenowo, a ponadto kredytobiorca otrzyma w prezencie 100 zł w postaci bonu Sodexo. Pożyczyć należy przynajmniej 5 tys. zł. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam