Millennium Bank pozazdrościł ING Bankowi Śląskiemu i też umożliwia podglądanie kont w innych bankach

2020-01-23 15:14:17

Znane już od jakiegoś czasu klientom ING rozwiązanie, pozwalające na agregację posiadanych kont z różnych banków, zawitało i do Millennium Banku. Usługa póki co dostępna jest tylko dla części klientów, ale niebawem zostanie udostępniona dla wszystkich.

Przypomnijmy, że PSD2, czyli unijna dyrektywa dotycząca usług płatniczych, wprowadziła także AIS. Account Information Service, bo tak brzmi rozwinięcie skrótu AIS, umożliwia zagregowanie informacji na temat wszystkich posiadanych rachunków, bez względu na to, w jakim banku się one znajdują. Pierwszym polskim bankiem, który wprowadził tę możliwość był ING.

W ING w usłudze stopniowo były dodawane kolejne banki, w tym momencie można sprawdzić BNP Paribas, PKO BP, Pekao i Millennium. mBank, który także zaczął podążać tą drogą, idzie o krok dalej i już w momencie udostępnienia usługi oferuje podgląd kont w Aliorze, ING, Pekao, PKO BP i Santanderze.

Funkcjonalność pozwala na podgląd szczegółów rachunku oraz posiadanych kart z innych banków. "Podłączenie" kont wymaga potwierdzenia z poziomu obu banków - agregującego oraz agregowanego, a połączenie jest szyfrowane, więc jest całkowicie bezpieczne.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam