Nowe inwestycje mieszkaniowe - Warszawa

2011-09-17 12:27:50

Rynek nieruchomości powoli odzyskuje stabilność ekonomiczną. Potwierdza to coraz krótszy czas potrzebny na sprzedaż lokum, wzrost liczby zawieranych transakcji oraz niewielki spadek cen. Nowe inwestycje mieszkaniowe - Warszawa to fakt, z którym nie sposób dyskutować.

W 2011 roku spadł popyt na luksusowe apartamenty w ekskluzywnych dzielnicach. Deweloperzy sprzedają więcej dwupokojowych mieszkań w niekoniecznie atrakcyjnych dzielnicach.

Początek 2011 roku był pozytywnym zaskoczeniem dla inwestorów. Dynamika nawiązywanych transakcji wskoczyła na nowy, szybszy poziom. Jest to oczywiście spowodowane wsparciem finansowym banków, z którego korzysta 3/4 konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup własnego „M”.

Stopniowe odmrażanie starych inwestycji skutkuje podjęciem nowych wyzwań na polu deweloperskim. Według najnowszych badań, inwestorzy uważają, że nadchodzący rok może być dla nich przełomem. Wielu deweloperów rozpoczyna inwestycje nie tylko w głównych rynkach -  miejscowościach takich jak Warszawa, Kraków, Poznań czy Wrocław.

Niemała część z nich snuje plany mieszkaniowe także w mniejszych miejscowościach. Jak widać plany inwestycyjne firm deweloperskich są optymistyczne.

Nowe inwestycje mieszkaniowe - Warszawa

W stolicy także obserwujemy wybudzenie z inwestycyjnego snu. Na co drugim rogu można bowiem zaobserwować pracujące żurawie i ekipy budowlane. Oferty deweloperów pękają w szwach. Największy ruch w kontekście rynku pierwotnego możemy zaobserwować w nieodkrytych wcześniej dzielnicach.

Prężnie rozwija się Praga Północ, w której powstają nowoczesne lofty oraz Mokotów. Nowymi inwestycjami została objęta także Białołęka, która do tej pory nie stanowiła łakomego kąska dla konsumentów ze względu na odległość od centrum.

Nowe inwestycje mieszkaniowe - Warszawa to także Bemowo. W ostatnim czasie ilość nowych mieszkań wzrosła tam dwukrotnie. Cicha, spokojna okolica na pewno zachęci klientów do zakupu mieszkania w tej  właśnie dzielnicy.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl