Niższy wskaźnik LTV w Millennium

2008-10-14 00:00:00

Bank Millennium obniżył maksymalne wskaźniki LTV i skrócił maksymalny okres kredytowania.

Od 14 października 2008 roku bank Millennium obniża maksymalny poziom wskaźnika LTV (ang. loan to value), czyli relacji kwoty kredytu do wartości nieruchomości. Dla kredytów hipotecznych w złotych wynosi on 80 proc., a więc kredytobiorca musi posiadać co najmniej 20-proc. wkład własny. Jeszcze większy udział własny wymagany jest w przypadku kredytów denominowanych we frankach szwajcarskich. Maksymalny poziom LTV wynosi 65 proc., a więc wkład kredytobiorcy to minimum 35 proc.
 
To już druga zmiana oferty banku w ciągu ostatnich dni (wcześniej bank ograniczył LTV kredytów we frankach szwajcarskich do 90 proc.). W sierpniu podobną decyzję podjął Santander Consumer Bank, który również do 65 proc. obniżył wskaźnik LTV dla kredytów frankowych. Wkładu własnego wymagają też DomBank, BZ WBK i PKO BP.

Millennium skrócił też maksymalny okres kredytowania do 35 lat. Warto przypomnieć, że bank był pionierem udzielania kredytów na 50 lat.

W ramach promocji do 31 października 2008 roku Millennium nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego w złotych i do końca 2008 roku za udzielenie kredytu refinansowego, bez względu na walutę kredytu. Warunkiem jest złożenie kompletnego wniosku w okresie promocji.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam