Niższe marże złotowych kredytów hipotecznych w Pekao

2009-09-28 09:26:55

Od dnia 28 września 2009 r. zmianie ulegają warunki udzielania przez Bank kredytów mieszkaniowych i preferencyjnych kredytów mieszkaniowych z dopłatami do oprocentowania (BGK).

Istotne zmiany odnotowujemy w zakresie oferty cenowej dla złotowych kredytów hipotecznych. Bank chcąc uatrakcyjnić ofertę kredytów w PLN oferuje niższe marże klientom posiadającym rachunek typu Eurokonto i kartę kredytową banku lub pożyczkę ekspresową. Mogą oni liczyć na marże od 2,3 -2,4  proc. (w przypadku preferencyjnego kredytu mieszkaniowego z dopłatami do oprocentowania marża jest rosnąca i zaczyna się od 2,40 proc.).

Klientom posiadającym tylko rachunek typu Eurokonto bank proponuje marże od 2,4 - 2,5 proc. (od 2,5 proc. w przypadku kredytu z dopłatami BGK).

Prowizja za udzielenie kredytu, jak również ubezpieczenie w okresie przejściowym to koszt na poziomie 1 proc. Ubezpieczenie wkładu własnego wynosi 0,06 proc. w skali miesiąca.

Jest to oferta przygotowana dla kredytów z LTV poniżej 90 proc. (LTV - wysokość kredytu w stosunku do wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie). W przypadku, gdy LTV jest większe lub równe 90 proc. marża wzrasta o 0,5 pkt. proc. we wszystkich przypadkach.


Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl