Nieśmiały powrót moneybacku - Konto Wygodne w Raiffeisen Polbank

2014-06-09 08:50:00

W ostatnich miesiącach coraz rzadziej można znaleźć w ofercie banków konta osobiste z moneybackiem. Co prawda trudno porównywać zyski możliwe do osiągnięcia z tym, co banki proponowały w 2012 roku, ale na rynku się zdarzają się produkty naprawdę interesujące.

W 2012 roku usługa moneyback przeżywała prawdziwy rozkwit. Banki prześcigały się w korzystnych ofertach dla klientów, a niekwestionowanym zwycięzcą w tej dziedzinie był Alior Sync, który zaproponował zwrot 5 proc. wszystkich transakcji dokonanych w Internecie. Maksymalnie w ciągu roku można było otrzymać nawet 15 tys. zł!!! Niestety, tak nagle, jak oferta pojawiła się na rynku, tak szybko została przez bank wycofana.

Dziś nadal można zarobić!

Dziś o takich kwotach można tylko pomarzyć, ale nadal są instytucje, które premiują aktywnych klientów, wypłacając im dodatkowe premie. Przykładem jest chociażby Raiffeisen Polbank i Konto Wygodne wprowadzone do oferty banku pod koniec 2013 r.

W ramach promocji użytkownicy, którzy zasilą konto kwotą minimum 1 tys. zł, mogą liczyć na moneyback od wszystkich transakcji, za które zapłacą kartą debetową. Wysokość zwrotu uzależniona jest od tego, jak długo klient korzysta z rachunku. Po 3 miesiącach regularnego zasilania konta, moneyback wyniesie 1 proc., po 6 – 2 proc., a po 9 wzrośnie do 3 proc. W każdym miesiącu można otrzymać zwrot w wysokości 15 zł.

Warunkiem skorzystania z usługi jest wpływ na konto z tytułu wynagrodzenia, renty czy stypendium. Jeśli w jakimś miesiącu warunek ten nie zostanie spełniony, użytkownik traci prawo do otrzymania moneybacku. Na szczęście, nie bezterminowo – wystarczy ponownie zasilić rachunek, by znów korzystać z promocji.

To nie jedyny prezent od banku

Moneyback to nie jedyna korzyść użytkowania Konta Wygodnego. Dodatkowo Raiffeisen Polbank wypłaci klientom korzystającym z rachunku przez co najmniej 3 miesiące 1 proc. premii do wynagrodzenia, które wpływa na rachunek. W kolejnych miesiącach premia ta będzie rosnąć, po 6 miesiącach osiągnie 2 proc., a po 9 – 3 proc. Maksymalna wypłata wynosi 40 zł raz na trzy miesiące. Oznacza to, że aktywny klient banku może zyskać nawet 340 zł rocznie!

Wypłata premii również jest uzależniona od wpływów na konto – podobnie, jak przy moneyback wymagane jest zasilenie rachunku kwotą min. 1 tys. zł

I jeszcze konto jest za darmo!

Premia jest atrakcyjna, ale to nie wszystko - warte uwagi jest samo Konto Wygodne. Po spełnieniu niewygórowanych warunków, rachunek prowadzony jest zupełnie za darmo - wystarczy, że klient zapewni comiesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1500 zł i dokona 6 transakcji bezgotówkowych (wówczas opłata za użytkowanie karty wynosi 0 zł).

Co więcej, z Konta Wygodnego można korzystać przez bankowość mobilną, która zapewnia dostęp do usług banku o każdej porze i w każdym miejscu. Za pomocą aplikacji klient może również sprawdzić stan swojego konta bez logowania i wykonywać transakcje do łącznej kwoty 1 tys. zł dziennie bez korzystania z listy haseł jednorazowych.

Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Marta Ośko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam