Najświeższy fakt: Bank DnB NORD i wielkomiejski kredyt hipoteczny w PLN

2011-11-08 20:25:19

Nowa promocja złotowych kredytów hipotecznych wprowadzona właśnie przez DnB NORD stała się faktem. W dodatku takim, z którym potencjalni kredytobiorcy zastanawiający się nad wzięciem pożyczki pod hipotekę, powinni się liczyć. Inne banki z tym faktem muszą się zmierzyć: jeśli chcą przebić bankowców ze wspomnianej instytucji, to muszą „zejść z marży” lub obniżyć koszty prowizji lub/i ubezpieczeń.

Do tej pory bank DnB Nord Polska wyróżniał się tym, że oferował produkty hipoteczne w walutach krajów skandynawskich oraz w EUR, GBP i USD.

Miał co prawda w swojej ofercie także hipoteczny kredyt złotowy, ale takowy nie stanowił tego, co z francuskiego zwykło określać się mianem "spécialité de la maison". Promocyjna oferta kredytu mieszkaniowego w PLN przebojem wkracza na 1. miejsce zestawień kredytów hipotecznych publikowanych w serwisie Comperia.pl
 
Najniższa możliwa marża, na jaką mogą liczyć klienci DnB NORD, wynosi 0,79 proc. i to przez cały okres kredytowania. Ale lista kryteriów do spełnienia jest dosyć długa i obarczona niemałymi kosztami. Tak właśnie w praktyce wygląda cross-selling w odniesieniu do produktów hipotecznych. Niższe raty kredytu to niższy zysk dla instytucji finansowej, która przecież w jakiś sposób musi sobie powetować straty.
  
Oto lista elementów, dzięki którym można obniżyć marżę:
·         zapisanie się do Planu Systematycznego Oszczędzania obniża marżę o 0,1 pkt. proc.
·         zaciągnięcie pożyczki gotówkowej oznacza obniżkę o 0,15 pkt. proc.
·         skorzystanie z limitu w koncie równa się obniżce o 0,1 pkt. proc.
 
Osoby zaciągające kredyt hipoteczny w DnB NORD mogą uzyskać marżę na poziomie 0,79% w całym okresie kredytowania, pod warunkiem, że łącznie:
·         zgodzą się na założenie konta osobistego (Pakiet Personale lub Pakiet Eksklusiv),
·         złożą wniosek o przyznanie karty kredytowej
·         i zakupią ubezpieczenie na życie.
 
Ci, którzy zdecydują się tylko na konto osobiste i kartę kredytową w DnB NORD uzyskają marżę na poziomie ok. 1-1,1 proc.
 
Ponadto kwota kredytu musi wynieść minimum 250 tys. zł, zaś wkład własny może być zerowy. Plusem tej oferty jest brak prowizji za udzielenie kredytu i brak opłat za rozpatrzenie wniosku oraz to, że bank nie wymaga ubezpieczenia niskiego wkładu własnego nawet dla kredytów zaciąganych na 45 lat.
 
Wadą jest natomiast wymóg lokalizacyjny dla nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie pożyczanych pieniędzy. Otóż musi ona znajdować na terenie jednego z kilkunastu największych miast Polski, bądź też na obszarze wybranych gmin lub powiatów. W praktyce oznacza to, że omawiana propozycja, choć mocno konkurencyjna, adresowana jest do klientów wielkomiejskich lub tych, którzy zdecydują się postawić dom w okolicy zamieszkałej przez ludzi zamożnych.
Comperia.pl 
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam