Najnowszy ranking lokat na 3 miesiące-sprawdź, kto oferuje ponad 6%!

2010-07-19 11:11:40

Szukasz najlepszej lokaty bankowej na 3 miesiące? Sprawdź najnowszy ranking lokat bankowych stworzony przez nasz zespół analityków. Ile można zarobić najwięcej wpłacając do banku 10 tys. na jeden kwartał? Nawet ponad 6 proc. brutto w skali roku! Zobacz, kto oferuje takie oprocentowanie.

Nasz ranking lokat bankowych wygrywa Lokata Optymalna w Getin Noble Bank, która na dzień 20 lipca 2010r. proponuje najwyższe oprocentowanie. Zakładając lokatę przez system transakcyjny Open Finance, który pośredniczy w zakładaniu lokat w Getin Noble Bank otrzymasz 6,02% w skali roku. To wszystko możliwe jest dzięki zastosowaniu tzw. tarczy antybelkowej, czyli codziennej kapitalizacji odsetek. W ten sposób osoba posiadająca taki depozyt nie płaci podatku od zysków kapitałowych w wysokości 19%.

Stosowanie tarczy antybelkowej stało się już normą w każdym banku. Nie tylko polisy lokacyjne oraz konta oszczędnościowe pomagają zarobić więcej na lokacie. Od ponad roku pierwsze miejsca w rankingach lokat bankowych zdobywają lokaty z codzienną kapitalizacją odsetek.

Kolejne miejsce w naszym najnowszym rankingu lokat zajmuje depozyt DnB Nord, który jest ofertą promocyjną. Otrzymasz na tej lokacie 6% w skali roku, jeśli założysz lokatę roczną z oprocentowanie 5% brutto.

Na kolejnym miejscu znów Getin Noble Bank, który tym razem pod swoją marką proponuje lokatę Optymalizator II z odsetkami brutto na poziomie 5,53% w skali roku. Oprocentowanie netto lokaty  wynosi 4,455%, co porównywalne jest z oprocentowaniem tradycyjnej lokaty na poziomie 5,53% od której pobierany jest podatek Belki. Oczywiście z opisu oferty widać, że jest to kolejny przykład lokaty antybelkowej.

Jaki jest więc wniosek z najnowszego rankingu lokat bankowych? Dominują w nim lokaty z codzienną kapitalizacją, które pozwalają uniknąć podatku od zysków kapitałowych. Należy jednak pamiętać, że lokaty te mają jedno ograniczenie: ich maksymalna kwota to najwyżej kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli więc chcesz ulokować w banku większą kwotę, powinieneś założyć kilka lokat, co na szczęście jest możliwe.

Ranking lokat trzymiesięcznych

Wysokość lokaty

10 tys. zł

Okres lokaty

3 miesiące

Maksymalne oprocentowanie

6,02 proc.

Maksymalna wartość odsetek netto

121,5 zł

Porównanie najlepszych lokat

ranking lokat


Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl