Najlepsze konto bankowe w grudniu znajdziesz w...

2009-12-18 13:07:48

Rachunek osobisty-dla wielu to już przedmiot codziennego użytku. Czy jesteś jednak w pełni zadowolony ze swojego konta? Czy uważasz, że bank nakłada na Ciebie za wysokie opłaty? Być może już czas, aby powiedzieć dość i przenieść się do innego banku. Zobacz najnowszy ranking rachunków osobistych i sprawdź, gdzie otworzysz najlepsze konto bankowe!

Najlepsze konto bankowe to pojęcie względne
 
Nie można jednoznacznie stwierdzić, które konto jest numerem jeden na rynku. Dzieje się tak, ponieważ rachunek bankowy jest dość złożonym produktem o rozbudowanej funkcjonalności, z którego można korzystać w wieloraki sposób. Każda czynność obarczona jest osobną opłatą, co sprawia, że łączny koszt za korzystanie z konta zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.
W rezultacie konto internetowe, które dla jednych może być całkowicie darmowe, dla osób korzystających z usług bankowych w tradycyjny sposób będzie już drogim rozwiązaniem, nie wspominając o problemach z samodzielną obsługą konta za pośrednictwem kanału elektronicznego.

Struktura rankingu
 
Dlatego w celu stworzenia rankingu najlepszych kont bankowych spreparowaliśmy sztucznego klienta o określonych preferencjach użytkowych. Nasz klient korzysta z rachunku w sposób aktywny za pośrednictwem wszystkich kanałów dostępu do usług. Wykluczyliśmy zatem banki, które nie posiadają w ofercie bankowości elektronicznej, telefonicznej lub rezygnują z kontaktu bezpośredniego z klientem (brak placówek). Ponadto, nasz sztuczny klient w ciągu miesiąca zleca 12 przelewów wewnętrznych (5 internetowych i po 1 w placówce i przez telefon) oraz 14 zewnętrznych (10 internetowych i po 2 w placówce i przez telefon), korzysta z jednej karty debetowej i dokonuje 12 wypłat gotówki z bankomatów (10 z bankomatów własnych banku, 2 z bankomatów obcych). Na tej podstawie wyliczyliśmy łączny miesięczny koszt użytkowania rachunku, będący podstawą rankingu. Czołówka zestawienia pt. "najlepsze konto bankowe" w grudniu przedstawia się następująco:
 
 
 
 
Nazwa rachunku
Koszty użytkowania
1
Deutsche Bank
Konto w Pakiecie DB Status
0,00 zł
2
Rachunek Platinium
11,67 zł
3
Lukas Bank
e-Konto Student
12,00 zł
          Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Niestety, powyższe rachunki mają ograniczoną dostępność, ponieważ ich posiadacz musi spełnić określone warunki. Jakie? Konta Deutsche Banku i PKO BP są przeznaczone dla tzw. VIP-ów, czyli klientów zamożnych, którzy zadeklarują 10-20 tys. zł miesięcznych wpływów bądź dysponują 500 tys. zł aktywów ulokowanych w banku. Konto w Lukas Banku z kolei mogą otworzyć wyłącznie studenci do 26. roku życia.
Poniżej prezentujemy zatem najlepsze konta standardowe, które może założyć każda pełnoletnia osoba, z uwzględnieniem kryteriów naszego sztucznego klienta.
 
 
 
 
Nazwa rachunku
Koszty użytkowania
 
1
Eurobank
Konto Online
16,95 zł
2
BZ WBK
Konto24 Prestiż
20,00 zł
3
BOŚ
Konto Wyjątkowe
20,67 zł
 
          
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl
 
 
Zestawienia te mają oczywiście bardzo subiektywny charakter. Jeśli chcesz znaleźć najlepszy rachunek odpowiadający Twoim osobistym wymaganiom, możesz to zrobić w łatwy sposób korzystając z naszej porównywarki - konta osobiste.

 

Chcesz podyskutować o kontach i bankach internetowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kontach!

 

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam