Najlepsze internetowe konta bankowe

2012-04-05 13:20:03

Obecnie wszyscy jesteśmy tak zabiegani, że nie mamy czasu na wizytę w placówce banku czy na stanie w kolejkach, żeby zrealizować zwykły przelew. Rozwiązaniem są internetowe konta bankowe, które zapewniają nam dostęp do pieniędzy 24 h na dobę.

Banki wychodzą naprzeciw naszym potrzebom i większość z nich ma w swojej ofercie konta internetowe dla zapracowanych. Analitycy portalu Comperia.pl opracowali ranking najlepszych internetowych kont bankowych.

Założenie jest takie, że klient będzie korzystał z konta jedynie przez Internet (na wizytę w placówce brak czasu), średnie saldo na rachunku będzie wynosiło 2000 zł, 8 internetowych przelewów zewnętrznych, dwa stałe zlecenia zewnętrzne, dwie wypłaty z obcego bankomatu w miesiącu. Do konta jest potrzebna tylko jedna karta płatnicza.

Top3 Najlepsze internetowe konta bankowe
Bank
Nazwa oferty
Odsetki po podatku
Koszty użytkowania
Opłata za prowadzenie
Meritum Bank
MeritumKonto Zarabiające
0 zł
0 zł
0 zł
GetinOnline
Konto Swobodne
Open Finance
Konto Optymalne
GetinOnline
Konto Skarbonkowe
Toyota Bank
Konto młodzieżowe Click
6,75 zł
2 zł
0 zł
Bank Pocztowy
Pocztowe Konto Nestor
0 zł
4 zł
0 zł
Bank Pocztowy
Pocztowe Konto Standard
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Numerem jeden jest...

Najlepsze konto, przy określonych parametrach, oferują Meritum Bank, GetinOnLine i Open Finance. Nie wychodząc z domu możemy założyć konto, zrobić przelewy, zdefiniować zlecenia stałe, zasilić konto, dokonać zmiany danych w kartotece, doładować telefon czy skorzystać z innych produktów bankowych.

W wymienionych bankach wszystkie przelewy wewnętrzne i zewnętrzne dokonywane przez Internet są bezpłatne. Nie płacimy również za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. Bank Meritum pobiera jedynie opłatę za użytkowanie karty debetowej, ale zostaniemy z niej zwolnieni, jeśli w miesiącu dokonamy transakcji kartą na kwotę 200 zł. Pozostałe banki nie pobierają opłat za kartę do konta.

Zarabiaj z Meritum

Meritum Bank oferuje dodatkowe korzyści dla wszystkich, którzy zdecydują się założyć w tej instytucji konto bankowe.

Po pierwsze, przy wpływach na konto w wysokości 1500 zł bank zwraca 4% wydatków na wszystkich stacjach paliw (max 30 zł miesięcznie), dodatkowo istnieje możliwość uzyskania 30 zł premii w przypadku wypełnienia wniosku o rachunek w internecie i podpisania umowy w placówce.

Nowi klienci mogą skorzystać z promocyjnej oferty Lokaty Powitalnej na 3 miesiące oprocentowanej 8,50% (dla kwoty do 5 tys. PLN).

Świnka - Skarbonka w GetinOnLine

Z kolei Konto Skarbonkowe w GetinOnLine płaci 1 zł za każdą operację. W ten sposób zyskujesz, jeśli na Twoje konto raz w miesiącu wpłynie min. 1000 zł z zewnątrz, spłacasz kartę kredytową (co najmniej kwotę minimalną), zakładasz lub odnawiasz lokatę bankową, wykonujesz transakcję bezgotówkową kartą płatniczą lub kredytową na kwotę nie mniejszą niż 100 zł.

Prezenty dla klientów

Osoby, które zdecydują się na założenie Konta Optymalnego w Open Finance lub Konta Swobodnego w GetinOnLine otrzymają w pakiecie rachunek oszczędnościowy oprocentowany 4,5 proc. w skali roku, a jeżeli zadeklarują wpływy z wynagrodzenia na konto otrzymają nagrodę (do wyboru GPS, drukarka, aparat, dysk zewnętrzny USB).

Wybór optymalnego konta internetowego zależy tylko od nas. Niezależnie od tego, które konto bankowe wybierzemy, na pewno oszczędzimy zarówno czas, jak i pieniądze. Autor: Marta Ośko
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam