Na co bierzemy kredyt w banku? Sprawdźcie wyniki naszej ankiety!

2010-08-02 09:28:35

Wnioskując w banku o kredyt gotówkowy nie deklarujesz celu jego przeznaczenia. Bank z kolei o niego nie pyta, pozostawiając Twojej wyobraźni sposób wydatkowania pieniędzy. Wiele osób dzięki pożyczce spełnia podstawowe, bardziej przyziemne potrzeby. Jest jednak sporo takich, którym gotówka posłuży na sfinansowanie dość ekscentrycznych pomysłów. Zapytaliśmy banki, jakich?

Sfinansowanie wyjazdu wakacyjnego, pokrycie kosztu naprawy samochodu, wykończenie mieszkania? Delikatnie mówiąc – nuda. Tak trzeba określić przytoczone cele kredytu w zestawieniu choćby z: zakupem autografu idola, operacją plastyczną kota, wieczorem kawalerskim. A to nie wszystko...
 
Bankowcy udzielając kredytów gotówkowych nie pytają klientów na co przeznaczą pieniądze. Tym samym zebrane poniżej informacje to luźne relacje doradców pracujących w bankowych oddziałach, a nie twarde, statystyczne dane. Dziękujemy bankom za współpracę, poniżej jej efekty.
 
W jednym z największych banków znaleźli się klienci, którzy kredytem gotówkowym chcieli sfinansować:  zakup kota rasowego, zakup samochodu dla „przyjaciółki”, przyjęcie z okazji „odnowienia ślubów”, czy zakup sukienki znanego projektanta.
 
U anonimowego konkurenta pojawił się kredytobiorca planujący za pieniądze banku przywrócenie poprzedniej płci po jej uprzedniej zmianie.
 
Z kolei w innej instytucji klienci z gotówki zaplanowali: operację powiększenia biustu, zakup autokaru do podróżowania, spłatę rachunku za telefon syna, zakup protezy, czy sfinansowanie kosztów rozwodu.
 
Inne „ekscentryczne” cele kredytowania odnotowane w naszym zestawieniu to m.in.: maszyna do szycia dla mamy, nagły ślub dziecka, światowa pielgrzymka młodzieżowa, lokata w banku (!), niespodziewana wizyta rodziny, „spłata kosztów dla niedoszłego zięcia, ponieważ córka rozmyśliła się i do ślubu nie doszło”, samochód dla konkubenta, ubrania po przecenie, „kupno działki w okazyjnej cenie, na terenie zagrożonym zalaniem”.
 
Nasz faworyt, to: kredyt na lokatę w banku. A Wasz?
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam