Wygodniejsze zakupy na AliExpress. Teraz zapłacisz za nie BLIKIEM

2020-06-10 10:55:00

BLIK, jedna z form płatności zyskujących największą popularność wśród Polaków, nawiązuje współpracę z chińskim serwisem sprzedażowym AliExpress. Klienci zyskują teraz nową opcję.

Od dziś zakupy na AliExpress mają stać się jeszcze wygodniejsze. Alibaba Group, będąca właścicielem chińskiej strony internetowej, uruchomiła możliwość płatności BLIKIEM. Jak pokazują dane Narodowego Banku Polskiego, w 2019 roku BLIK należał do najpopularniejszych mobilnych schematów płatniczych na rynku, posiadając prawie 95% udziałów.

Polacy bardzo szybko zachwycili się AliExpress. Co trzeci z nas, decydując się na zakupy online, zagląda właśnie na tę stronę. Polska szybko stała się dla chińskiego giganta centrum handlu elektronicznego i logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Do tej pory klienci mogli zapłacić za zamówione produkty za pomocą PayU i Przelewy 24. Dziś lista udogodnień się poszerza. Opcja BLIKA będzie dostępna zarówno w aplikacji mobilnej, jak i przeglądarce internetowej.

"AliExpress to dla nas ważny partner, wierzymy, że użytkownicy BLIK-a będą zadowoleni z możliwości płacenia nim bezpośrednio na stronie międzynarodowej platformy zakupowej AliExpress" - powiedział w komunikacie prasowym prezes Polskiego Standardu Płatności Dariusz Mazurkiewicz.

 

Joanna Piwko

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam