Mniej odsetek za ubezpieczenie

2008-09-10 00:00:00

MultiBank obniża oprocentowanie kredytów gotówkowych i konsolidacyjnych. Warunkiem skorzystania z promocyjnego kredytu jest wykupienie ubezpieczenia.

Żeby skorzystać z kredytu z obniżonym oprocentowaniem w MultiBanku, trzeba spełnić dwa warunki: złożyć wniosek o kredyt do końca grudnia 2008 roku i wykupić ubezpieczenie Pakiet MultiBezpieczny. Promocją objęte są kredyty gotówkowe, konsolidacyjne i odnawialne. Promocyjna oferta przeznaczona jest dla stałych i nowych klientów banku.

Obniżone oprocentowanie obowiązuje w dwóch taryfach: standardowej i Aquarius. Dla klientów posiadających konto Aquarius, oprocentowanie kredytu gotówkowego i konsolidacyjnego wynosi 11,49 proc., bez względu na kwotę kredytu i okres kredytowania. Prowizja wynosi 3 proc. Pozostali klienci zapłacą 11,99 proc. odsetek w skali roku i 4 proc. prowizji.

Promocją do końca grudnia objęte są też kredyty odnawialne. Teraz oprocentowanie takiego kredytu wynosi 9,99 proc. dla klientów Aquarius w pierwszym roku kredytowania i 10,99 proc. dla pozostałych. Bank pobiera też 0,8 proc. prowizji od klientów Aquarius i 1 proc., minimum 40 zł, od pozostałych kredytobiorców.

Ubezpieczenie Pakiet MultiBezpieczny dołączane do kredytów obejmuje śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku, jeżeli nastąpiła ona w okresie 180 dni kalendarzowych od daty zajścia nieszczęśliwego wypadku, całkowitą i trwałą niezdolność do pracy w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz poważne zachorowanie ubezpieczonego. W przypadku wystąpienia dwóch pierwszych zdarzeń ubezpieczeniowych, ubezpieczyciel (BRE Ubezpieczenia TU) dokona spłaty kredytu w wysokości zadłużenia wynikającego z umowy kredytu gotówkowego na rzecz banku. W razie wystąpienia poważnego zachorowania, firma ubezpieczeniowa zapewnia każdorazowo spłatę 6 rat kapitałowo-odsetkowych zgodnie z harmonogramem spłat kredytu. Ochroną ubezpieczeniową objęte są zdarzenia ubezpieczeniowe, które miały miejsce na terytorium całego świata.

Jeszcze niższe oprocentowanie nominalne – 9,9 proc. – oferuje Bank BPS. W przeciwieństwie do MultiBanku, Bank BPS nie wymaga jednak ubezpieczenia. Atrakcyjny wydaje się też kredyt gotówkowy w Polbanku EFG, który – mimo wyższego oprocentowania nominalnego – nie pobiera prowizji za udzielnie kredytu i nie wymaga ubezpieczenia, co znacząco zmniejsza całkowity koszt kredytu. Kredyt bez prowizji można zaciągnąć również w Pekao, ale jest to oferta przeznaczona tylko dla osób, które złożą wniosek do końca września za pośrednictwem Comperii.

Comperia.pl 

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam