Millennium jako pierwszy bank w Polsce udostępnia możliwość zlecania przelewów z konta podłączonego w ramach AIS

2020-04-24 13:22:30

Dotychczas AIS, czyli informacja o rachunku płatniczym, oznaczał jedynie możliwość podejrzeniu stanu konta. Millennium jednak idzie o krok dalej i pozwala na zlecenie przelewu z innego konta.

Dyrektywa PSD2 co prawda funkcjonuje już od dłuższego czasu, jednak nadal możliwości jakie daje nie zostały jeszcze wyczerpane. Jedną z możliwości, jakie daje to rozporządzenie, jest AIS, czyli zagregowana informacja o rachunku płatniczym. To na jej podstawie banki wprowadziły funkcjonalność "podpięcia" innych swoich kont pod swój rachunek. Taką usługę mają ING, Alior, PKO BP, Pekao, Santander oraz właśnie Millennium Bank.

Dotychczas zintegrowanie kont pozwalało jedynie na podgląd stanu pozostałych posiadanych rachunków. W praktyce wygląda to tak, że np. do konta Millennium można "podpiąć" swoje konto w PKO BP, co pozwala na podgląd informacji np. o saldzie w PKO BP z poziomu aplikacji Millennium. Usługa taka jest bezpłatna, "połączenie" kont wymaga zgody z poziomu obu rachunków a połączenie jest szyfrowane zgodnie z wymaganiami PSD2, co gwarantuje bezpieczeństwo.

Millennium poszło o krok dalej i już teraz grupie klientów została udostępniona możliwość nie tylko podglądu, ale także zlecenia przelewu z "podpiętego" konta. Będąc zalogowanym na konto Millennium, można zlecić przelew z PKO BP, ponieważ to właśnie klientom tych dwóch banków w pierwszej kolejności usługa została umożliwiona. Stopniowo dostęp do tej funkcjonalności będzie rozszerzany na większą grupę klientów obu banków, docelowo ma być także możliwa do zrealizowana za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Marzena Kazbieruk