Masz kosztowny pomysł na zwalczenie jesiennej chandry? Sfinansuj go możliwie najtaniej!

2010-09-27 11:35:17

Okres wakacyjny bezpowrotnie za nami, wyprawka dla dziecka już skompletowana, święta jeszcze gdzieś daleko na horyzoncie. Na pozór potrzeba nadzwyczajnych wydatków nie powinna nas przez najbliższe kilkanaście tygodni dotknąć. Gdyby jednak było inaczej – Comperia przygotowała najnowsze zestawienie najlepszych kredytów gotówkowych na polskim rynku.

Czasy kredytów gotówkowych dla każdego i jedynie na przysłowiowe „piękne oczy”, minęły bezpowrotnie. Politykę rozdawnictwa pożyczek zweryfikował kryzys finansowy. Warto tutaj wspomnieć, że i tak rodzime banki mogą pochwalić się relatywną solidnością i umiarkowaniem w tej kwestii. Zabrakło jej np. Amerykanom…

Pożyczka gotówkowa jest z punktu widzenia procedur kredytem najbardziej dostępnym. Jednak wykazanie się rzetelnością w spłacie innych zobowiązań (dane na ten temat są pilnie zbierane przez Biuro Informacji Kredytowej) czy regularnością wpływów na konto jest niezbędne również w tym przypadku.

Przyjmując jednak brak jakichkolwiek problemów w udokumentowaniu zdolności kredytowej, gdzie aktualnie najlepiej udać się po pożyczkę na jesienne wydatki?

Na co przeznaczyć pieniądze z kredytu? Jeśli nie mamy ochoty na nieuniknione, jesienne zawieruchy, można warto udać się na wczasy w jakieś zdecydowanie cieplejsze od Polski miejsce? Gdy zamarzy nam się naprawdę egzotyczna podróż, kapitały na jej sfinansowanie mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Stąd ranking kredytów gotówkowych na kwotę 15 tysięcy.

Kredyty gotówkowe – kwota: 15 tys. zł, okres: 24 miesiące, waluta: PLN, raty równe

 
Bank
Nazwa kredytu
Rata
RRSO
1
BNP Paribas Fortis
Kredyt gotówkowy "Zrealizuj swój plan"- oferta Promocyjna
691,48 zł
10,36 proc.
2
Lukas Bank
Kredyt gotówkowy
692,10 zł
10,46 proc.
3
BNP Paribas Fortis
Kredyt gotówkowy "Zrealizuj swój plan"
727,29 zł
16,07 proc.
4
ING Bank Śląski
Pożyczka pieniężna bez Programu ubezpieczeniowego
730,90 zł
16,66 proc.
5
Allianz Bank
Kredyt Gotówkowy Allianz (oferta specjalna) 
737,49 zł
17,72 proc.

Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Jeśli natomiast obowiązki czy zdolność kredytowa nie pozwalają na gorące wakacje w środku jesieni, falujące morze można by zobaczyć czy usłyszeć na przykład dzięki nowemu kinu domowemu. Z tegoż powodu przedstawiamy także najkorzystniejsze obecnie kredyty na kwotę 5 tys. zł.

Kredyty gotówkowe – kwota: 5 tys. zł, okres: 12 miesięcy, waluta: PLN, raty równe

 
Bank
Nazwa kredytu
Rata
RRSO
1
BNP Paribas Fortis
Kredyt gotówkowy "Zrealizuj swój plan"- oferta Promocyjna
439,35 zł
10,36 proc.
2
Lukas Bank
Kredyt gotówkowy
446,56 zł
13,79 proc.
3
Polbank EFG
Kredyt na miarę korzystny
457,33 zł
19,03 proc.
4
BNP Paribas Fortis
Kredyt gotówkowy "Zrealizuj swój plan"
457,57 zł
19,15 proc.
5
Allianz Bank
Kredyt Gotówkowy Allianz (oferta specjalna)
457,82 zł
19,27 proc.

Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Kredyt gotówkowy to produkt bardzo często promowany przez banki różnorakimi obniżkami, ofertami specjalnymi itd. Zwycięzca obu zestawień – BNP Paribas Fortis, właśnie promocją przyciąga uwagę i klientów. Trwa ona jednak tylko do końca października. Który bank zaatakuje następny? Śledź wiadomości na Comperia.pl, a nic ci nie umknie!

BONUS
Ciekawe informacje dotyczące m.in. kredytów gotówkowych, podał ostatnio ośrodek badań Millward Brown SMG/KRC. Okazuje się, że zainteresowanie tym produktem wzrasta wraz z wykształceniem i wielkością zamieszkiwanego miasta. To zrozumiałe – oba czynniki wpływają zazwyczaj nie tylko na wielkość zasobów materialnych, ale też na ilość potrzeb i/lub zachcianek. Tylko ok. 10 proc. Polaków ma aktualnie zaciągnięty kredyt gotówkowy bądź ratalny. Można więc wnioskować, że (znów w porównaniu z Amerykanami) Polacy nie lubią się zadłużać, a raczej budują swój poziom życia na fundamencie realnych możliwości.

Nadal natomiast znaczącym zainteresowaniem cieszą się pożyczki w zakładach pracy lub od rodziny.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam