Maskotka lub czekoladki, czyli upominek do kredytu gotówkowego w Banku BPH

2011-11-18 11:09:49

Pierwsza gwiazdka od polskich bankierów w tym roku pojawiła się już w połowie listopada – tak należy skomentować akcję marketingową Banku BPH, który pod hasłem „Zimowa niespodzianka” promuje swój kredyt gotówkowy. Na klientów, którzy przed 16 grudnia br. złożą wniosek o taką pożyczką, czekają maskotka lub słodycze.

Jak co roku handlowcy i sprzedawcy dosłownie wszystkiego starają się napędzić konsumpcję poprzez coraz wcześniejsze ogłaszanie początku okresu przedświątecznego. W tym roku w sektorze bankowym palmę pierwszeństwa w kategorii „najszybciej zaproponowana oferta świąteczna” należałoby przyznać Bankowi BPH.

Sama promocja –jak głosi jej regulamin „polega na przyznaniu Wnioskodawcy Upominku, z zastrzeżeniem braku możliwości wyboru rodzaju Upominku w przypadku wyczerpania się zapasu jednego rodzaju Upominków”. Pod słowem upominek kryje się pluszowy renifer (motyw jak najbardziej świąteczny) oraz bliżej niezidentyfikowane praliny. W drugim punkcie wspomnianego regulaminu czytamy: „Wartość rynkowa upominku wynosi 10 zł”. Wszystko jasne. Nic dodać, nic ująć.

Może zatem sam kredyt jest atrakcyjny? Hmm, jakby to powiedzieć… no nie bardzo, czego potwierdzeniem są twarde dane z poniższej tabeli.

Kredyt gotówkowy z Banku BPH
Okres kredytowania
6 do 96 miesięcy
Minimalne* oprocentowanie kredytu
16,20%
Nominalne oprocentowanie kredytu
19,65%
Rzeczywiste oprocentowanie kredytu**
25,27%
Minimalna kwota kredytu
1 000 PLN
Maksymalna kwota kredytu
80 000 PLN
Ubezpieczenie kredytu
nie jest wymagane, aczkolwiek "możesz skorzystać z ubezpieczenia Kredytobiorcy od zdarzeń utrudniających lub uniemożliwiających spłatę kredytu"
Cecha szczególna
Klient może sam zaproponować wysokość miesięcznej raty, która odpowiada jego możliwościom. Kredyt objęty promocją "Zimowa niespodzianka".
*najniższe możliwe oprocentowanie po spełnieniu wszystkich określonych przez bank warunków; **RRSO dla kredytu o wartości 10 tys. zł, zaciągniętego na 24 miesiące; bez uwzględnienia kosztów ubezpieczenia
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl, Bank BPH

 

Plusem tego produktu jest natomiast fakt, że wstępną decyzję kredytową potencjalny kredytobiorca uzyska już w minutę po tym, jak prześle przez internetowe łącza wypełniony wniosek. Oznacza, to że taką decyzję podejmuje w tym przypadku komputer na podstawie specjalnie stworzonego na okazję algorytmu. Ale i tak o tym, czy ostatecznie otrzymamy gotówkę, czy nie – zadecyduje człowiek zwany „doradcą kredytowym”.


Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam