Lukas Bank: tańszy kredyt dla pielęgniarek

2008-02-11 00:00:00

Na niższe oprocentowanie kredytu gotówkowego mogą liczyć pracownicy sfery budżetowej.

Lukas Bank wprowadził modyfikacje w ofercie kredytów gotówkowych. Na specjalnych warunkach traktować będzie pracowników sfery budżetowej, a więc lekarzy, pielęgniarki, położne, nauczycieli, funkcjonariuszy wojska i policji oraz osoby wykonujące zawody prawnicze. W ten sposób bank chce dotrzeć z kredytem do grupy osiągającej stałe i pewne dochody i dzięki temu zminimalizować ryzyko ich udzielania.

Mniej odsetek
Podstawową zachętą są niższe stawki oprocentowania. Bank proponuje lekarzom czy policjantom kredyt oprocentowany średnio o 2 punkty procentowe mniej niż w przypadku innych klientów. Trzeba jednak podkreślić, że aby otrzymać kredyt wnioskodawca musi posiadać zdolność kredytową i to m.in. od zdolności kredytowej zależeć będą warunki finansowania. Oprocentowanie kredytów gotówkowych w Lukas Banku wynosi od 8,5 do 20 proc., przy czym najniższe stawki obowiązują dla kredytów w wyższych kwotach.
Ponadto bank deklaruje, że klient wykonujący jeden z wyżej wymienionych zawodów, będzie miał szanse na kredyt w wyższej kwocie niż inny klient o takiej samej kondycji finansowej (maksymalna kwota kredytu wynosi 80 tys. zł) oraz na kredyt z dłuższym okresem spłaty (maksymalnie 72 miesiące).

Jedna wizyta w banku
Dodatkowo bank kusi wybrane grupy zawodowe uproszczoną procedurą udzielenia kredytu. Klienci ci nie muszą przedstawiać zaświadczenia o dochodach, a jedynie oświadczenie. Potrzebny jest dowód tożsamości oraz dokument potwierdzający wykonywany zawód, np. legitymacja służbowa.
Otrzymanie pieniędzy (na wskazane konto lub w gotówce) może więc wymagać tylko jednej wizyty w banku.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam