Lokaty bankowe Alior Banku pod Rentgenem Comperii. Wiele opcji, ale procenty nie rzucają na kolana

2010-05-15 17:44:29

Masz wolne środki na koncie? Chcesz zainwestować pieniądze? Dziś Comperia prześwietla lokaty bankowe Alior Banku. Sprawdź z Comperią, jaki procent otrzymasz w Aliorze i jak oferta banku wypada na tle konkurencji.

Wielu inwestorów indywidualnych sprzedało wczoraj akcje PZU ciesząc się zyskiem na poziomie 12%. Nie widać na horyzoncie tak atrakcyjnych i jednocześnie relatywnie pewnych lokat. Tym bardziej, że ogólna sytuacja na giełdzie nie jest stabilna, szczególnie z powodu wciąż niejasnej pozycji Grecji. Może zatem w takich okolicznościach warto przejrzeć ofertę depozytową banków? Dziś Comperia przedstawia możliwości zdeponowania środków na lokatach bankowych Alior Banku.
 
Oferta
Alior Bank proponuje klientom bardzo szeroką ofertę depozytową. Możesz założyć lokaty w pięciu walutach:
-PLN
-USD
-EUR
-GBP
-CHF
 
Dodatkowo w przypadku  każdej waluty możesz wybrać lokatę z oprocentowaniem stałym lub zmiennym.
Jeżeli chodzi o okres trwania to lokaty bankowe Alior Banku możesz założyć na czas:
-od 10 dni do dwóch lat dla lokat w PLN
-od 30 dni do trzech lat dla lokat w walutach obcych
 
Minimalne kwoty do założenia lokaty bankowej w Alior Banku to: 1000 PLN, 200 USD, 100 GBP, 200 EUR, 200 CHF.
 
Oprocentowanie
Gdyby o atrakcyjności oferty decydowała jej różnorodność, Alior Bank z pewnością znajdowałby się w czołówce. W rzeczywistości dla klientów najważniejszy jest jednak zysk. Czy w tym parametrze Alior również może pochwalić się solidną i konkurencyjną ofertą?
 
Niestety lokaty bankowe Alior Banku nie należą do najwyżej oprocentowanych na rynku.
Przykładowo, dla kwot 5 000 PLN, 10 000 PLN (okres lokaty 6 miesięcy, 1 rok) lokaty bankowe Alior Banku miały oprocentowanie niższe o ponad 2% od najlepszych ofert na rynku.
 
Ciekawą propozycją wydaje się być tylko lokata 2-letnia z kapitalizacją dzienną. Jeżeli kwoty wybierzesz tę opcję i pozostaniesz przy kwocie depozyty niższym od 16480 PLN- ominiesz podatek Belki. Doliczając dzienną kapitalizację, oprocentowanie lokaty odpowiada 6,49% na standardowej lokacie. Ta oferta Aliora znajduje się w ścisłej czołówce lokat.
 
Podsumowując, mimo szerokiej oferty i różnorodności nie wszystkie lokaty bankowe Alior Banku zasługują na laury.
Warto jednak zwrócić uwagę na bardzo  interesującą ofertą lokaty 2-letniej z dzienną kapitalizacją.
 
Jeżeli chcesz założyć lokatę na krótszy okres, sprawdź wybrane lokaty bankowe wpisując swoje parametry i znajdź lokatę w innym banku z dużo wyższym oprocentowaniem!
 
Comperia.pl
Ekspert Comperia.pl