Linia Wielocelowa-nowy produkt kredytowy dla przedsiębiorców w BOŚ

2011-05-13 13:40:37

Bank Ochrony Środowiska uruchomił nowy produkt kredytowy dla firm z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Linię Wielocelową. W ramach jednej umowy kredytowej i raz ustanowionego zabezpieczenia klient będzie mógł skorzystać z kilku rozwiązań finansowych.

BOŚ Bank w ramach tej samej umowy udostępnia: kredyt odnawialny w rachunku bieżącym, kredyt obrotowy odnawialny w rachunku kredytowym (tzw. rewolwing), kredyt obrotowy nieodnawialny w rachunku kredytowym, gwarancje bankowe oraz dyskonto weksli.

Minimalna kwota limitu kredytowego wynosi 300 tys. zł, maksymalna zależy od zdolności kredytowej wnioskującego. Nie jest jednak tak, że raz przyznany limit nie może ulec zmianie – jeśli firma rozwija się dynamicznie, to i limit w Linii Wielocelowej może zostać podniesiony. Ponadto, brak jest ograniczeń (sublimitów) na poszczególne produkty wchodzą w skład Linii – po prostu do wykorzystania jest kwota przyznanego limitu.
 
Co więcej, choć jest on ustalany w odniesieniu do rodzimej waluty, to jednak rzeczone rozwiązania finansowe dostępne są także dla euro i dolara amerykańskiego. Maksymalny okres kredytowania dla Linii Wielocelowej ustalony został na 5 lat. O nowy produkt mogą starać się wszyscy przedsiębiorcy, którzy posiadają konto w BOŚ Banku i prowadzą pełną księgowość.
 
Bank wyjaśnia, że konsultował się z przedsiębiorcami i przeanalizował ich potrzeby dotyczące produktów bankowych. Uzyskawszy dowiedziawszy się, że 80 proc. z nich ceni sobie przede wszystkim elastyczność, maksymalne uproszczenie procesu kredytowego i niezbędnych formalności, oraz jak najwięcej możliwości finansowania w ramach jednego produktu, wyszedł tym oczekiwaniom naprzeciw tworząc Linię Wielocelową. To kolejny krok w realizowanej przez BOŚ polityce nastawionej na wsparcie małego i średniego biznesu.
 
Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam