Kup nowe mieszkanie, a stare zostaw Alior Bankowi w rozliczeniu

2011-11-17 16:01:38

Do właścicieli mieszkań na terenie Warszawy, Trójmiasta i Krakowa Alior Bank wystosował swoją nową ofertę. Osoby z tych miast biorąc kredyt hipoteczny będą mogły sprzedać poprzednią nieruchomość Alior Bankowi.

Alior Bank przekonuje, że stare mieszkanie pozostawione mu w rozliczeniu to idealna oferta, ponieważ szybko uzyska się środki, które spożytkować można na wkład własny przy kredycie hipotecznym, albo wykończenie nowej nieruchomości. Tłumaczy także, że dzięki jego ofercie kredytobiorca nie angażuje się w proces sprzedaży mieszkania – ten obowiązek przechodzi na Alior Bank. Ponadto, bank umożliwia pozostanie w sprzedanej nieruchomości jeszcze przez pół roku. Jak wygląda w skrócie proces zmiany mieszkania? Jeśli klient jest wstępnie zainteresowany pozostawieniem starej nieruchomości w rozliczeniu, Alior Bank umawia go z rzeczoznawcą, który wyceni mieszkanie. Zrobi to na koszt kredytobiorcy, więc wycena może posłużyć klientowi nawet jeśli nie zdecyduje się na zaproponowaną przez Alior Bank opcję wykupu. Gdy natomiast kredytobiorca przystanie na zaproponowaną przez bank cenę odkupu (oraz spełni warunki kredytowe), Alior Bank odkupi jego mieszkanie, a środki przeleje bezpośrednio do sprzedawcy nowej nieruchomości.

Oferta, jak już wspomniano, obowiązuje posiadaczy nieruchomości na terenie Warszawy, Krakowa oraz Trójmiasta. Alior Bank zastrzega sobie, rzecz jasna, prawo do wyboru, które mieszkanie zdecyduje się przyjąć w rozliczenie.

Comperia.pl

Ekspert Comperia.pl

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam